Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Krzysztof Składowski

Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei

Co zrobić, aby wygrać z rakiem? Ta książka daje na to odpowiedź!

Rak. Straszne słowo i straszna choroba. Każdy z nas chyba obawia się, że pewnego dnia usłyszy taką diagnozę w odniesieniu do siebie lub swoich bliskich. I co wtedy?

Ta książka odpowiada właśnie na to pytanie oraz na wiele innych, których chorzy zagubieni w szpitalnych korytarzach często nie mają komu zadać. Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie. Wychodzi naprzeciw lękom pacjentów i ich rodzin, oswaja z medyczną terminologią, pokazuje, że po chorobie, a nawet w jej trakcie można prowadzić prawie normalne życie. Łączy osobiste historie pacjentek z rzeczowymi wyjaśnieniami jednego z najlepszych polskich onkologów. Co bardzo ważne - odnosi się do polskich realiów, w których jak najbardziej można wygrać z chorobą i spotkać wspaniałych lekarzy z autentycznym powołaniem.

Wstęp do książki napisał Kamil Durczok, który również był pacjentem profesora Składowskiego

Oprawa miękka

Format: A5(144x205)

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-09-16

ISBN: 978-83-240-1818-5

Opracowanie graficzne: MillStudio

Rozmowy przeprowadziły Joanna Gromek-Illg i Maria Makuch

Materiały o książce

prof. Andrzej Szczeklik

”To książka o raku, widzianym oczami wybitnego onkologa i dwu jego bystrych pacjentek, szczęśliwie wyleczonych. Mówi nam - w sposób przystępny i zajmujący - o chorobach nowotworowych i o tym, jak stawić im czoła. Rozprasza lęk, przywraca nadzieję.”

Kamil Durczok

”Czytelniku - trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia.”

Wywiad z autorem prof. Krzysztofem Składowskim

Partnerzy


Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.