Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wołanie do Yeti

Wisława Szymborska

Wołanie do Yeti

Trzeci tom w twórczości Wisławy Szymborskiej, przez wielu uważany za jej właściwy debiut poetycki, ukazał się przed sześćdziesięcioma laty, w 1957 roku. Jego tytuł nawiązuje do wiersza "Z nieodbytej wyprawy w Himalaje" – poetyckiego spojrzenia na relację człowieka z potęgą przyrody. Wiele spośród 23 wierszy weszło do kanonu polskiej poezji – "Nic dwa razy", "Martwa natura z balonikiem", "Atlantyda", "Dwie małpy Bruegla".
Utwory zgromadzone w tomie "Wołanie do Yeti" są refleksją nad przemijaniem, naturą ludzką i otaczającym nas światem.
"Wołanie do Yeti" to szósty tom ukazujący się w prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej. Edycja wzbogacona jest o rękopisy Noblistki.

Wisława Szymborska (1923–2012) ─ poetka, felietonistka, krytyk literacki. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku, jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 64

Wydanie: drugie (pierwsze w Znaku)

Data pierwszego wydania: 2017-02-06

ISBN: 978-83-240-4973-8

Przeczytaj także

Odsłonięcie tablicy poświęconej Wisławie Szymborskiej
W piętek 6 października wraz z Fundacją „Zawsze Warto", Fundacją Wisławy Szymborskiej oraz Elżbietą i Janem Pindlami zapraszamy na uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Noblistki na ścianie rodzinnego domu Wisławy Szymborskiej przy ulicy Radziwiłłowskiej 29.
>>> czytaj więcej
Refleksja nad przemijaniem
W ręce czytelników trafia kolejny, szósty tom, z prestiżowej kolekcji wybitnej noblistki Wisławy Szymborskiej. Zbiór „Wołanie do Yeti" ukazujący się tuż po tomach: „Czarna piosenka", „Chwila", „Tutaj", „Koniec i początek" oraz „Ludzie na moście", uznawany jest za właściwy debiut literacki pisarki.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.