Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wezwani do miłosierdzia. Serca, by kochać - ręce, by służyć

Matka Teresa z Kalkuty

Wezwani do miłosierdzia. Serca, by kochać - ręce, by służyć

Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk, Tomasz Bieroń, Monika Myszkiewicz

Ikona Bożego Miłosierdzia

Usłyszałam wezwanie, by porzucić wszystko i podążyć za Nim do slumsów, by służyć Mu w najuboższych z ubogich… Wiedziałam, że to Jego wola i że muszę za nim iść. Nie miałam wątpliwości, że to będzie Jego dzieło.
Matka Teresa

Przez lata swojej działalności Matka Teresa z Kalkuty stała się dla ludzi na całym świecie ikoną Bożego Miłosierdzia. Wszyscy, niezależnie od wyznania czy narodowości, byli pod wrażeniem jej poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi. Teraz dzięki Brianowi Kolodiejchukowi, postulatorowi jej procesu kanonizacyjnego, możemy poznać niepublikowane do tej pory listy świętej, które pozwalają zrozumieć, skąd czerpała ona siły do pracy wśród najbiedniejszych z biednych, a także czym było dla niej miłosierdzie.

Nic dziwnego, że kanonizacja Matki Teresy została wyznaczona na trwający w Kościele Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia. Matka Teresa, nie chcąc nic w zamian, całe swoje serce oddała właśnie tym, którzy cierpią i są w potrzebie. Pokazała, że „głodnych nakarmić”, „spragnionych napoić” czy „strapionych pocieszać”, to nie tylko pięknie brzmiące hasła, ale styl życia – możliwy również w XXI wieku.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-10-24

ISBN: 978-83-240-4338-5

Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk, Tomasz Bieroń, Monika Myszkiewicz

Przeczytaj także

Chwila refleksji w Boże Narodzenie
Nadchodzące Święta to oprócz radości i możliwości spędzenia wolnych dni z bliskimi także czas na odrobinę refleksji i zgłębienie tajemnicy Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy kilka książek, które będą idealne na prezent pod choinkę.
>>> czytaj więcej
Dziś umrzeć to być niewidocznym
Żyjąc w czasach dyktatury patrzenia - w czasach wszechobecnych kamer, smartfonów i selfie - możemy to patrzenie uczynić wyrokiem. Kiedy życie człowieka zależy od jego widzialności, a liczba odsłon w Internecie staje się wyznacznikiem wartości, patrzenie lub niepatrzenie staje się też formą przemocy. Dziś umrzeć to być niewidocznym.
>>> czytaj więcej
Ikona Bożego Miłosierdzia
4 września Matka Teresa z Kalkuty zostanie ogłoszona świętą! Z tej okazji we wrześniu w Znaku ukazuje się książka „Wezwani do miłosierdzia. Serca - by kochać, ręce - by służyć".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.