Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paweł Huelle

Weiser Dawidek

Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad

Kim jest tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami Weiser Dawidek? I co się z nim stało, kiedy zniknął pewnego upalnego lata w niewyjaśnionych okolicznościach?

„Weiser Dawidek” to magiczna, pełna uroku opowieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania. Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana już do klasyki polskiej literatury. Przetłumaczona na piętnaście języków, w 2000 roku została zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego.

Oprawa miękka

Format: 126x205

Liczba stron: 272

Wydanie: szóste (drugie w Znaku)

Data pierwszego wydania: 2006-03-09

ISBN: 978-83-240-1865-9

Przeczytaj także

Drugie oblicze Pawła Huelle'go
Jaką rolę w życiu Joanny Schopenhauer odegrała Ulica Świętego Ducha w Gdańsku? W kim kochała się matka słynnego filozofa?
>>> czytaj więcej
Paweł Huelle w Warszawie
Spotkanie z doskonałym pisarzem i świetnym gawędziarzem odbędzie się w czwartek 25 września w ramach cyklu „Rozmowy na Krakowskim Przedmieściu”. Zapraszamy o 18.00.
>>> czytaj więcej
Paweł Huelle w Lublinie
W piątek, 23 maja 2014 w ramach Lubelskich Spotkań Literackich zapraszamy na spotkanie z autorem m.in. Śpiewaj Ogrody i Weiser Dawidek.

>>> czytaj więcej

Materiały o książce

„Kirkus Review”

Huelle to niezwykle interesujący pisarz, po mistrzowsku kreśli obraz powojennego Gdańska, świata magicznego i zarazem ascetycznego.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.