Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dawid Grosman

Wchodzi koń do baru

Tłumaczenie: Regina Gromacka

Najbardziej szokujący stand-up, na jakim kiedykolwiek byliście.

Pewnego dnia do sędziego Avishaia dzwoni dawno niewidziany kolega z dzieciństwa, by zaprosić go na swój występ. Niczego nie wyjaśnia – nalega jednak, by gość zjawił się tego wieczoru na widowni.
Nieoczekiwanie stand-up dojrzałego komika zamienia się w okrutny pojedynek z przeszłością. O czym i o kim tak naprawdę opowiada występujący i jaką tajemnicę odkryje przed widzami? Czy publiczność będzie w stanie znieść tę historię? Ile prawdy potrafimy przyjąć, gdy okazuje się ona nie do wytrzymania?
W tej nagrodzonej Międzynarodową Nagrodą Bookera powieści humor jest jak pistolet przystawiony do żeber, a przeszłość pochłania teraźniejszość i nie zostawia miejsca na oddech. Wybitna proza, która nie oszczędza nikogo i czyni czytelnika zupełnie bezbronnym.

"To nie jest książka o stand-upie. To książka o sztuce i o jej związku z cierpieniem. (…) Pewne prawdy jesteśmy w stanie przyjąć jedynie poprzez opowieść – a Grosman, tak jak komik Dowale, jest mistrzem opowiadania prawdy."
/The Guardian/

"Niewielka książka Grosmana jest niesłychanie pojemna, mieści w sobie opowieść o traumie, o Izraelu, o dziecku, ale i o żałobie, bo spektakl zamienia się w seans przywoływania zmarłych. I jest jeszcze jeden bohater – śmiech – wyzwalający, który jest obroną, choć bywa też sposobem piętnowania."
/Justyna Sobolewska, Polityka/

"Zwięzłe, szokujące arcydzieło, w którym absurd i humor stają się narzędziami odkrywania najmroczniejszych obszarów ludzkiej egzystencji."
/The Sunday Times/

"Wybitny przykład pisarskiego rzemiosła, w którym każde zdanie się liczy, każde słowo ma znaczenie."
/Nick Barley, przewodniczący jury Międzynarodowej Nagrody Bookera/

"Dawid Grosman jest po prostu największym żyjącym powieściopisarzem."
/Frankfurter Allgemeine Zeitung/

Oprawa twarda

Format: 135x207

Liczba stron: 224

Wydanie: drugie (pierwsze w Znaku)

ISBN: 978-83-240-7331-3

Tłumaczenie: Regina Gromacka

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.