Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Warto mimo wszystko

Anna Dymna, Wojciech Szczawiński

Warto mimo wszystko

Nowe, poszerzone wydanie

„Dziki człowiek”, „kobieta bez przywar”, a może „Święta Baba”, jak mawiał Kazimierz Kutz?
Nie boi się używać ostrego języka, potrafi być twarda, a jednocześnie pomaga i przytula.
Unika tych, którzy budzą nienawiść, bo szkoda jej na nią czasu.
Uczy, jak o siebie walczyć.
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną jest „naszą Anią”, dla wielu – wielką artystką i autorytetem życiowym. Sama o sobie mówi: „zwyczajny człowiek jestem: jem, śpię, oddycham, zmywam podłogi…”.
Anna Dymna w bardzo osobistej, szczerej, bezkompromisowej rozmowie, która przede wszystkim uruchamia w ludziach dobre odruchy i uświadamia, że mimo wszystko warto… warto być lepszym człowiekiem.

Oprawa miękka

Format: 140x205 mm

Liczba stron: 260

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2006-03-31

ISBN: 978-83-240-0674-8

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Przeczytaj także

„Święta baba" czy „dziki człowiek"?
W tym tygodniu wydarzenia literackie ogarną całą Polskę! W ramach festiwalu Apostrof, w niedzielę o godzinie 16 w Empiku Bonarce w Krakowie, odbędzie się spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Szczawińskim.
>>> czytaj więcej
Najlepsze premiery na majówkę!
Weekend majowy właśnie się rozpoczyna. Dla niektórych potrwa nawet tydzień! Oto nasze propozycje, które będą świetnym towarzyszem podczas majowego odpoczynku.
>>> czytaj więcej
Anna Dymna: warto być lepszym człowiekiem
Która kobieta polskiego teatru i kina, sztuki przez wielkie „S", mogłaby się pochwalić taką historią życia jak Anna Dymna?
>>> czytaj więcej
„Kocham, bo kocham" - dla Marka Pacuły
Już po raz 8. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" wraz z przyjaciółmi z Filharmonii Krakowskiej zaprasza na koncert charytatywny oraz aukcję „Kocham, bo kocham".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Uwierzmy znowu w świat!
0 0
Wojciech Szczawiński, zwany przez Annę Dymną młodym Szczawiem, rozpoczyna ze znaną aktorką rozmowę o życiu, o wszystkim. Początkowo czuć u niej dystans, jakby nie rozumiała, po co ktoś chce z nią rozmawiać, skoro już tyle zostało napisane.
>>> czytaj więcej
Portret aktorki wybitnej
58 15
Wojciech Szczawiński to urodzony w 1967 roku absolwent filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jest dziennikarzem znanym m.in. z wywiadów przeprowadzonych z dr. Grzegorzem Mitrowskim, filozofem czy też Wojciechem Eichelbergerem, psychoterapeutą. W 2004 roku została wydana książka Myśli przy końcu drogi, do której Szczawiński wybierał wypowiedzi pacjentów domów hospicyjnych. W roku 2006 nakładem wydawnictwa Znak została wydana książka "Warto mimo wszystko" będąca wywiadem rzeką.
>>> czytaj więcej
Dlaczego warto dawać innym siebie
57 14
"Warto mimo wszystko" przeczytałem jednym tchem, gdyż jest to książka ciekawa i prowokująca. Anna Dymna bardzo szczerze opowiada o swoim życiu dawnym i obecnym. O pracy aktorki i o zawodzie, który jest jej pasją życiową. Dowiadujemy się z kart tej książki o tym, jak została aktorką, jak przebiegała jej kariera zawodowa; możemy także poznać atmosferę pracy w Starym Teatrze w Krakowie oraz przyjrzeć się działalności Anny Dymnej - wykładowcy w szkole teatralnej.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.