Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Andres Hansen

W zdrowym ciele zdrowy mózg

Tłumaczenie: Agata Teperek

Fenomenalny bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu

Książka szwedzkiego psychiatry, autora bestsellera "Wyloguj swój mózg", w praktyczny i zrozumiały sposób tłumaczy, jak korzystna dla mózgu i samopoczucia jest aktywność fizyczna.

Nawet niewielkie dawki ruchu pomogą Ci zredukować stres i niepokój. Mogą też w znaczny sposób poprawić sprawność i wydajność mózgu. 20 minut biegu lub spaceru pozwoli Ci lepiej się koncentrować i podniesie poziom dopaminy.

Jaka jest optymalna dawka treningu dla Twojego mózgu? Jak aktywność fizyczna wpływa na pamięć i starzenie się? Czym jest euforia biegacza? Które proste ćwiczenia najlepiej wykonać przed stresującym spotkaniem lub podjęciem trudnej decyzji? Jak w pełni wykorzystać potencjał i najnowszą wiedzę o działaniu mózgu? W czym mogą mu pomóc proste czynności, takie jak codzienny spacer z psem lub droga do pracy?

Ruch nie tylko pobudza Cię i sprawia, że czujesz się lepiej, ale także korzystnie wpływa na pamięć, nastrój, sen, wspomaga Twoją kreatywność i odporność na stres.

Poznaj fascynujące odkrycia naukowe, dzięki którym lepiej zrozumiesz tajemnice mózgu i zadbasz o zdrowie i lepsze samopoczucie.

Anders Hansen – bestsellerowy i nagradzany autor. Psychiatra, autor badań o wpływie sportu i technologii na mózg. W tej książce tłumaczy, jak najnowsze odkrycia neurobiologii wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie i w jak sposób możemy tę wiedzę wykorzystać w codziennym życiu.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 256

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2018-07-30

ISBN: 978-83-240-6254-6

Tłumaczenie: Agata Teperek

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.