Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Michael Tonello

W pogoni za torebką

Tłumaczenie: Anna Gralak

Torebka mrocznym przedmiotem pożądania? Torebka, która kosztuje tyle co mały samochód?

Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet?
Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN.

Torebka mrocznym przedmiotem pożądania?
Torebka, która kosztuje tyle co mały samochód? To szaleństwo!
A jednak. Co więcej, trzeba na nią czekać nawet dwa lata! Lista oczekujących jest długa, a sprzedawcy nieubłagani. Wielki świat, wielka moda, wielka ściema.

Choć Michael nigdy wcześniej nie słyszał o torebce Birkin, szybko zorientował się, że wielu chciałoby ją mieć, ale niewielu może ją kupić. Postanowił przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody i obmyślił formułę, dzięki której był w stanie kupić kilka birkinek w jeden tydzień i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli. Przy okazji dowiedział się wiele o ludzkiej naturze: jak łatwo nas omamić, wzbudzić w nas sztuczne potrzeby, przekonać, że nowa torebka lub buty są gwarantem naszego szczęścia.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-07-01

ISBN: 978-83-240-2409-4

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Bringing Home the Birkin

Tłumaczenie: Anna Gralak

Materiały o książce


Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody, kultury i sztuki. Wykładowca kodu ubioru, business look oraz autoprezentacji. Laureatka statuetki Doskonałość Mody Twojego Stylu za największe wydarzenie mody WARSAW FASHION STREET


Ewa Krajewska - dziennikarka mody, prezenterka telewizyjna, stylistka. Mieszkając w Paryżu pracowała dla Chanel, Matis, czy Jacques Dessange. Stylistka pokazów mody na Art &FashionFestival w Starym Browarze w Poznaniu

Recenzje

"Dla chcącego, nic trudnego"
37 15
Torebki Birkin marki Hermes to najdroższe torebki świata. Najbardziej pożądane są te, wykonane ze skóry krokodyla. Jedna z nich została sprzedana, podczas którejś z paryskich aukcji, za bagatela 63 tys. euro. Żeby tego było mało, nie można ich ot, tak po prostu kupić. Trzeba zapisać się na listę i czekać w kolejce dwa lata.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.