Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

W co wierzą chrześcijanie? Opowieść o Bogu i o ludziach

Anna Wierzbicka

W co wierzą chrześcijanie? Opowieść o Bogu i o ludziach

W co wierzą chrześcijanie?
Prawdy wiary wyrażone językiem uniwersalnym.
Czy każdy, kto uważa siebie za chrześcijanina, wie, w co właściwie wierzy? – pyta prowokacyjnie autorka i w sposób nowatorski prezentuje czytelnikowi najważniejsze prawdy wiary, które przekazuje Pismo Święte i Skład Apostolski.

Książka Anny Wierzbickiej to opowieść o wierze chrześcijan wykorzystująca wyniki szeroko zakrojonych badań nad językami świata. W czterdziestu rozdziałach Opowieści o Bogu i o ludziach autorka prezentuje czytelnikowi podstawowe prawdy wiary przepisane tak zwanym językiem minimalnym, czyli wykorzystującym słowa zrozumiałe dla każdego, mające swoje odpowiedniki we wszystkich językach świata.

Poprzedzona obszernym wstępem "Opowieść o Bogu i o ludziach", w której nie używa się tradycyjnego języka religijnego ani naukowego, pozwoli zarówno chrześcijanom, jak i niechrześcijanom spojrzeć na wiarę w sposób świeży.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 205x200

Liczba stron: 224

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-07-31

ISBN: 978-83-240-4558-7

Przeczytaj także

Premiera książki Annt Wierzbickiej w Australii
W poniedziałek 14 sierpnia gmach Australian National University w Canberze stał się miejscem promocji najnowszej książki Anny Wierzbickiej „W co wierzą chrześcijanie? Opowieść o Bogu i ludziach".
>>> czytaj więcej
Prawdy wiary wyrażone językiem uniwersalnym
Anna Wierzbicka to profesor językoznawstwa na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze, jest jedną z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych polskich badaczek pracujących poza granicami kraju.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.