Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II

Elżbieta Ruman

Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II

Niezwykła tajemnica cudu Jana Pawła II

„Uzdrowiona” to poruszająca i bardzo osobista opowieść o kobiecie, której historia stała się dowodem w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz − jak większość Kostarykańczyków − spędziła ze swoim mężem przed telewizorem. Oglądali watykańskie uroczystości, trzymali się za ręce, modlili się i… płakali. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta dowiedziała się, że to mogą być jej ostatnie chwile.

Diagnoza lekarska była jednoznaczna. Nieoperacyjny tętniak mózgu.

Wobec bezsilności medycyny pozostawała im modlitwa. „Karolu Wojtyło, pomóż nam!” – modliła się z rodziną. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że te z żarliwością wypowiadane słowa modlitwy tak wiele zmienią w jej życiu.

Lektura tej książki pozwala zbliżyć się do tajemnicy cudu, zapewnia głębokie przeżycia duchowe każdemu wierzącemu człowiekowi.

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-03-31

ISBN: 978-83-240-3108-5

Przeczytaj także

Spotkanie z autorką „Uzdrowionej”
W dniach 15-16 czerwca 2014 Elżbieta Ruman spotka się z czytelnikami w Warszawie.
>>> czytaj więcej
Cudownie uzdrowiona w Krakowie
W dniach 6-7 maja 2014 Floribeth Mora Diaz odwiedzi wiernych w stolicy Małopolski.
>>> czytaj więcej
Floribeth Moraz Diaz w Polsce
Kostarykanka cudownie uleczona za wstawiennictwem Jana Pawła II już 2 maja 2014 roku odwiedzi nasz kraj.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Małgorzata Kożuchowska

Wulkany, aligatory, wielka miłość i śmiertelna choroba – w taką rzeczywistość wkracza Jan Paweł II. To jest sensacyjna książka o cudzie, którą czyta się jednym tchem.

Przemysław Babiarz

Znakomita opowieść o cudzie uzdrowienia, prowadzona z kilku perspektyw: historycznej, reporterskiej i osobistej. Pozwala zbliżyć się do tajemnicy, stanąć na jej progu i… zastanowić się co dalej.

Spotkanie z Floribeth Mora Diaz

Recenzje

Uzdrowiona łaską Jana Pawła II
57 47
Uzdrowienie zaczyna się w momencie, w którym pojawia się ufność Panu Bogu. Każdy człowiek, podobnie jak Floribeth Mora Diaz, uzdrowiona przez świętego Jana Pawła II, ma na nie szansę.

Podobnie jak Jezus Chrystus, wędrował, nauczał i uzdrawiał, tak święty Jan Paweł II w swoim życiu jako pasterz Kościoła Katolickiego odbywał niejedną podróż w najbardziej odległe zakątki, głosząc słowo boże. Bez wątpienia poprzez indywidualne podejście do każdego człowieka, dawał świadectwo największej z możliwych miłości - do Boga i człowieka. Okrzyk „santo subito", który rozległ się w dniu jego beatyfikacji, 1 maja 2011 roku, już za jego życia był adekwatny do osoby świętego Jana Pawła II, który po swojej śmierci, podobnie jak Jezus Chrystus za życia, dokonał wielu cudów i uzdrowień, w tym tego, o którym wspomnę w poniższej recenzji książki, którą przeczytałam trzy razy, z równie zapartym tchem jak za każdym poprzednim.

 


>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.