Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jeff VanderMeer

Ujarzmienie

Tłumaczenie: Anna Gralak

Bestseller New York Timesa!

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić?

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.

„Ujarzmienie” to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 130 x 205 mm

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-06-30

ISBN: 978-83-7515-300-2

Opracowanie graficzne: Patryk Mogilnicki

Tytuł oryginalny: Authority

Tłumaczenie: Anna Gralak

Materiały o książce

„Publishers Weekly”

„VanderMeer po mistrzowsku prowadzi akcję i kieruje losami postaci. Coraz bardziej rozpaczliwa sytuacja bohaterów sprawia, że czytelnik niecierpliwie i z niepokojem będzie oczekiwał na ostatnią część trylogii”.

The Guardian

Będziesz się bał przewrócić stronę

Los Angeles Times

To wielki triumf VanderMeera, który po kilku książkach fantastycznych, rozwinął styl w fascynującą, elegancką a jednocześnie egzystencjalną opowieść.

Recenzje

Terroir władzy, czyli Hamlet wyzwolony
29 28
Część pierwsza trylogii Southern Reach skupiała się na losach dwunastej ekspedycji, w której uczestniczyła wyjątkowa kobieta - biolożka. To jej udało się wytrwać w Strefie X najdłużej. Doznała niebywałych rzeczy, których w sposób jasny i zrozumiały nie da się przekazać komukolwiek. Pasję, z jaką badała ten nietypowy ekosystem, można porównać tylko do ekstazy poznawczej. Jej historia kończy się dramatycznym wyruszeniem ku unicestwieniu, bowiem tym, co najniebezpieczniejsze w Strefie X, okazuje się wiedza i świadomość.
>>> czytaj więcej
Eksperyment
46 42
Ta książka to istny eksperyment na czytelnikach. Czytając ją czułem się osaczony przez historię, której bieg zupełnie mnie pochłonął. Strefa X to nie tylko niezbadana powierzchnia wytworzona na potrzeby książki... Myślę, że to analogia do naszych sfer umysłu, których nie jesteśmy w stanie zgłębić choć bardzo byśmy chcieli. Takich zależności jest w tej książce więcej i wszystkie wpływają jednocześnie terapeutycznie i refleksyjnie oraz fanatycznie - obsesyjnie. Autor jednak zachował odpowiednią harmonię i nie da się zwariować przy jej czytaniu, także spokojnie proszę brać i czytać, zachwycać się i myśleć!
>>> czytaj więcej
To nie bajki, to komentarz do rzeczywistości
47 39
Dla wielu science fiction kojarzy się z bajkami o przyszłości. Niezwykłymi robotami i ufo atakującym ziemię. Wszyscy Ci, którzy tak twierdzą są zwykłymi ignorantami, którzy kompletnie nie znają gatunku, bo dobre science-fiction, to uczta wyobraźni i refleksji nad życiem człowieka. Nieczęsto zdarzają się dziś dobre lektury tego gatunku. Autorzy, tak jak czytelniczy zdają się zapominać o fundamentach fantastyki popularnonaukowej, która ma nie tylko opowiadać, ale też uczyć, a nawet wychowywać. To wszystko znajdziemy U Vandermeera, w jego znakomitej trylogii opowiadającej o obłudzie jaką karmimy się każdego dnia i manipulacji, jakiej się poddajemy. Ta książka stała mi się bardzo bliska, dlatego z przyjemnością rekomenduję ją wszystkim fanom gatunku science fiction.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.