Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marcin Wilk

Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia

Kobieta ze „słońcem w głosie”. Wyjątkowo opowiedziana historia niezwykłej artystki

W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tylko kariera w blasku świateł.
Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała?
Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku. Z ich opowieści wyłania się kobieta mądra, dojrzała i niezależna, gwiazda największego formatu. Kobieta, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń, nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne.
Książka zawiera niepublikowane materiały, fotografie, dokumenty i listy.
Tyle słońca to także doskonały obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, pełna absurdów historia codziennego życia artystów zdanych wyłącznie na siebie.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-01

ISBN: 978-83-240-3399-7

Przeczytaj także

O Annie Jantar w Opolu
22 września zapraszamy do Opola na spotkanie z Marcinem Wilkiem i rozmowę o jego książce „Anna Jantar. Biografia".
>>> czytaj więcej
Marcin Wilk o Annie Jantar
17 września zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Marcinem Wilkiem i rozmowę o jego książce „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z autorem biografii Anny Jantar
W środę 8 lipca zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Marcinem Wilkiem i rozmowę o jego książce „Tyle słońca. Anna Jantar".
>>> czytaj więcej
Jaka była Anna Jantar - spotkanie autorskie
W czwartek 11 czerwca zapraszamy na wieczór premierowy książki "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia". W spotkaniu wezmą udział: Marcin Wilk - autor książki, Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak i przyjaciele.
>>> czytaj więcej
Jaka naprawdę była Anna Jantar?
- Dla mnie to książka szczególnie ważna. Jest jak film, który pokazuje prawdziwe życie mojej mamy i wszystkie jego barwy - mówi o biografii Anny Jantar Natalia Kukulska.
>>> czytaj więcej
Zabierz książkę na urlop!
Wakacje to najlepszy moment na sięgnięcie po książkowe nowości - tłuściutkie powieści i ciekawe reportaże. Dziś pierwsza część naszych propozycji idealnych na urlop. Z nimi nie będziecie się nudzić, a przy okazji dowiecie się sporo o świecie. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Zakochana!
28 15
Relacje z koncertów, masa zdjęć, teksty, które dzięki załączonym anegdotom - cytatom ludzi, którzy znali Annę Jantar, nabierają nowego znaczenia i nowej świeżości. Dawno, oj dawno już nie zatopiłam się tak bardzo w jakąś książkę biograficzną, która tak silnie przywołałaby mi wspomnienia młodości, w której absolutnie kochałam się w wykonaniach Anny Jantar.
>>> czytaj więcej
Edukuje i urzeka
26 15
Jeśli ktoś nie ma pojęcia o najświetniejszych latach polskiej piosenki, koniecznie powinien przeczytać tę książkę. Bo "Tyle słońca" Marcina Wilka to nie tylko opowieść o genialnej Jantar, ale też świadectwo świetności festiwalu w Sopocie. 
>>> czytaj więcej
Tyle słońca w tej biografii
40 18
Długo przeze mnie wyczekiwana, napisana przez świetnego, jak się okazało, biografa Marcina Wilka opowieść o największej gwieździe polskiej piosenki, którą można śmiało tytułować najpiękniejszym głosem wszech czasów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.