Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tutaj

Zdumiewające, ile światów pomieścić można w dziewiętnastu wierszach!

Wiersze Szymborskiej uderzają nagromadzeniem szczegółów widzialnego i niewidzialnego świata, który jest źródłem nieustannego zdumienia. W każdym niemal wierszu kryje się bogactwo niespodzianek i odkryć.

Oprawa twarda

Format: 130x206

Liczba stron: 44

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-01-19

ISBN: 978-83-240-1123-0

Opracowanie graficzne: Maria Gromek

Przeczytaj także

Wyklejanki Wisławy Szymborskiej w Myślenicach
W lutym Muzeum Dom Grecki w Myślenicach zaprasza do oglądania twórczości wybitnej poetki, prezentowanej na wystawie udostępnionej przez Fundację Wisławy Szymborskiej
>>> czytaj więcej
Odkryj Szymborską na nowo
Sięgnij po wznowione tomiki Noblistki i przekonaj się, że nawet o sprawach najważniejszych można pisać „przewrotnie prostolinijnie".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Wieczor autorski Wisławy Szymborskiej w Operze Krakowskiej
Piotr Śliwiński

Tutaj Wisławy Szymborskiej jest książką wybitną, ponieważ stanowi ciąg dalszy wybitnej twórczości, kontynuuje jej najważniejszą właściwość, spoglądanie na świat z boku, z ukosa, trzecim okiem. Szymborska po mistrzowsku prześwietla oczywistości, pokazując ich niedostrzegane strony.

Marian Stala

W tej wizji życia na ziemi, jaka wyłania się z tytułowego wiersza tomu Szymborskiej, tyle samo co zawsze jest poczucia dziwności, nieoczywistości i dysharmonijności istnienia, ale mniej jest sprzeciwu (…), więcej zrezygnowanej zgody na to, co jest.

Recenzje

Obraz naszych czasów
92 40
Życie na ziemi wypada dość tanio. Za sny na przykład nie płacisz tu grosza. Za złudzenia - dopiero kiedy utracone. Za posiadanie ciała - tylko ciałem." Najnowszy tomik (2009) poezji Wisławy Szymborskiej. Przyznaję, że czuję się niepewnie, bo do poezji zbliżam się jeszcze rzadziej niż do książek współczesnych polskich pisarzy. Poetka zabrała mnie w podróż przez współczesność, ale zajrzałyśmy też do przeszłości i nawet odwiedziłyśmy Juliusza Słowackiego.
>>> czytaj więcej
Refleksje o tym co tu i teraz
99 47
„Tutaj" nie powala wzruszonego czytelnika na kolana, nie powoduje spektakularnych uniesień, egzystencjalnych olśnień... Wyważone, spokojne, a nawet sprawiające miejscami wrażenie pewnej monotonii dziewiętnaście wierszy. Żadnych retorycznych ozdobników, fajerwerków kompozycyjnych, kontrowersji, przełomów...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.