Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Michael Burleigh

Trzecia Rzesza. Nowa historia

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

„To nie jest budująca historia.”  W makabrycznej konkurencji o tytuł najbardziej zbrodniczego państwa w historii ludzkości hitlerowska Trzecia Rzesza bez wątpienia jest na czele stawki. Niemcy wpierw zmienili swój kraj w gigantyczny obóz koncentracyjny, a potem rozpętali piekło w całej Europie. Liczba ofiar tego zbiorowego szaleństwa przekracza kilkadziesiąt milionów osób. Ludzie byli rozstrzeliwani, męczeni na setki wymyślnych sposobów, gazowani, bombardowani, topieni i okaleczani; marli z głodu i chorób. Ceną za obalenie Hitlera były hektolitry przelanej krwi i miliony osobistych tragedii.
Skala grozy kilkunastu lat historii Trzeciej Rzeszy jest tak ogromna, że każda próba jej całościowego opisania jest zadaniem karkołomnym. Ale nie niemożliwym - udowodnił to ceniony i nagradzany brytyjski historyk Michael Burleigh.
W swojej niesamowitej książce autor w pełni ujawnił swój pisarski dar. Im trudniejsze i bardziej bolesne tematy bierze na warsztat, tym lepiej się go czyta. Trzecia Rzesza dzięki bezpośredniemu stylowi, przejrzystości myśli i uderzającej dbałości o historyczną sprawiedliwość pozwala zrozumieć przerażenie i trwogę jakie wzbudzali Hitler i jego zastępy. Lektura tej ksiązki to nie tylko czytanie o historii, to jej prawdzie przeżywanie. 

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 150x235

Liczba stron: 904

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-03-22

ISBN: 978-83-240-1329-6

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

Recenzje

Obraz reżimu
62 27
„Trzecia Rzesza. Nowa historia" to książka, która wstrząsa czytelnikiem okropieństwami nazizmu. I nie mam na myśli tu tylko Holokaustu. Chodzi o cały obraz tego reżimu, którego Holokaust i wojna stanowią tylko części. Reżimu, który był gotów na wszystko w imię szalonej idei walki i czystości rasy.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.