Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Piotr Milewski

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej

Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc

Petersburg – Moskwa – Irkuck – Władywostok. Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc.

Bezkresne buriackie stepy, biedne syberyjskie wioski, majestatyczne jezioro Bajkał.

Piotr Milewski zabiera nas w fascynującą podróż, która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy kolei łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji – niegdyś potężnego imperium, tygla kulturowego. Podlane wódką i serdecznością rozmowy ze współpasażerami oraz prawdziwy kalejdoskop postaci: kombatanci na obchodach Dnia Zwycięstwa, dzikie dzieci nad Bajkałem, młoda Buriatka-szamanka czy kontuzjowany maratończyk dorabiający jako striptizer w klubie nocnym.

"Transsyberyjska" otrzymała Nagrodę Magellana dla najlepszej książki reportażowej 2014 roku przyznawaną przez redakcję Magazynu Literackiego "Książki".

Polecamy stronę Piotra Milewskiego o książce. Zobacz >>

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-02-17

ISBN: 978-83-240-2503-9

Opracowanie graficzne: Mariusz Banachowicz

Przeczytaj także

Piotr Milewski spotka się z czytelnikami
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Instytut Książki zapraszają na spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim.
>>> czytaj więcej
Spotkania z Piotrem Milewskim w Łodzi
W czwartek 8 czerwca Dyskusyjne Kluby Książki działające na terenie Łodzi i województwa łódzkiego zapraszają na spotkania autorskie z Piotrem Milewskim, wędrowcem, pisarzem, reporterem.
>>> czytaj więcej
Spotkania z Piotrem Milewskim
W środę 10 maja zapraszamy na dwa spotkania z Piotrem Milewskim, który będzie opowiadał o swoich książkach „Transsyberyjska" i „Dzienniki japońskie".
>>> czytaj więcej
Spotkanie podróżnicze z Piotrem Milewskim
W czwartek 27 kwietnia zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, autorem „Dzienników japońskich" - Piotrem Milewskim.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Piotrem Milewskim w Katowicach
W środę 26 kwietnia zapraszamy do Katowic na spotkanie z Piotrem Milewskim, który będzie opowiadał o swoich książkach „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia" oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Piotrem Milewskim w Kędzierzynie-Koźlu
W środę 26 listopada znany podróżnik i reporter Piotr Milewski będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Piotrem Milewskim w Chełmie
W piątek 18 listopada Piotr Milewski spotka się z czytelnikami w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
>>> czytaj więcej
Piotr Milewski w Białej Podlaskiej
W czwartek 17 listopada Piotr Milewski będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej na spotkaniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
>>> czytaj więcej
O podróży najdłuższą linią kolejową świata
W piątek 21 października zapraszamy do Poleskiego Ośrodka Sztuki w Łodzi na spotkanie z cyklu „Czytam, więc jestem". Gościem będzie Piotr Milewski, który opowie o swojej podróży koleją Transsyberyjską.
>>> czytaj więcej
Nasi autorzy na Festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie
W czwartek 23 czerwca i w piątek 24 czerwca gośćmi Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie będą autorzy Znaku i Otwartego - Piotr Milewski i Tomek Michniewicz.
>>> czytaj więcej
Piotr Milewski w Przemyślu
W czwartek 23 czerwca zapraszamy do Przemyśla na spotkanie z Piotrem Milewskim. Znany dziennikarz i reportażysta będzie opowiadał o swoich książkach „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia" i "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej".
>>> czytaj więcej
O "Dziennikach japońskich" w Bydgoszczy
W środę 18 maja Piotr Milewski będzie gościem Bydgoskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym. Będzie opowiadał o swojej podróży po Japonii i książce „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia".
>>> czytaj więcej
Nagroda Magellana dla „Dzienników japońskich" Piotra Milewskiego
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" już po raz ósmy przyznała doroczne Nagrody Magellana. Jak przyznają organizatorzy spośród książek podróżniczych wybór najlepszej okazał się bardzo trudny.
>>> czytaj więcej
Piotr Milewski opowie o Japonii
W najbliższą niedzielę 17 kwietnia Piotr Milewski poprowadzę prelekcję „Japonia autostopem" połączoną z prezentacją książki „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia".
>>> czytaj więcej
Koleją transsyberyjską i dalej
W środę 9 grudnia zapraszamy do warszawskiej Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 przy ul. Bielskiego 3 na spotkanie z Piotrem Milewskim, autorem „Transsyberyjskiej" oraz „Dzienników japońskich
>>> czytaj więcej
Najlepsza książka reportażowa!
Transyberyjska Piotra Milewskiego wśród lauretów tegorocznych Nagród Magellana.
>>> czytaj więcej
„Rosja budzi w Polakach, wielkie emocje”
Wywiad z Piotrem Milewskim, autorem książki Transsyberyjska.
>>> czytaj więcej
3. miejsce dla "Transsyberyjskiej"
Powieść Piotra Milewskiego wśród bestsellerów literatury faktu. Zobacz recenzję.
>>> czytaj więcej
"Dzienniki japońskie" w radiowej Dwójce
Na antenie radiowej „Dwójki" w cyklu "To się czyta latem" możecie posłuchać książki "Dzienniki japońskie" Piotra Milewskiego w interpretacji Grzegorza Kwietnia.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Max Cegielski, pisarz, dziennikarz TVP Kultura i Radia Roxy

Do tej pory tak przystępnie i lekko, a zarazem poważnie i dogłębnie potrafili pisać tylko angielscy historycy z reporterskim zacięciem. Ta książka w idealnym rytmie, kołysząc jak pociąg, opowiada dzieje kolei transsyberyjskiej i pokazuje zarazem współczesną Rosję. Przypomina, jak żelazne drogi zmieniały świat, pośród protestów równie silnych, jakie wywołuje dziś internet. Opisuje dziewiętnastowieczne zmagania z nowoczesnością (oraz ekonomią i geografią) i równocześnie pokazuje, jak bardzo imperium carskie wciąż wpływa na ludzi od Warszawy po Władywostok.

Mariusz Wilk

Dzięki Piotrowi Milewskiemu przeżyłem wielką przygodę kolejową, o której marzyłem od lat. Podróżując jego Transsyberyjską, słyszałem stuk kół i bełkotliwe rozmowy przygodnych współpasażerów z przedziału, wyraźnie czułem zapach niedomytych ciał i mdławy smak taniego piwa, zwiedziłem kilka syberyjskich miast i ponownie ujrzałem Bajkał, a przy okazji poznałem historię budowy transsibu... Słowem, przejechałem szmat świata, w którym odległości liczy się w godzinach i dniach, a upływ czasu w wiorstach, nie wyłażąc z domu. Ta książka to zarazem jedna z najbardziej rzetelnych polskich relacji o dzisiejszej Rosji, jakie czytałem. Bez okrasy, ale i bez dąsów.

Strona autora o książce

Polecamy stronę Piotra Milewskiego o książce. Zobacz >>

”Transsyberyjska” - bestseller literatury faktu

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.