Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Trafny wybór

J.K. Rowling

Trafny wybór

Tłumaczenie: Anna Gralak

Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-11-09

ISBN: 978-83-240-2146-8

Tytuł oryginalny: The Casual Vacancy

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

„Trafny wybór” zekranizowany!
Zobacz zwiastun miniserialu powstałego na motywach książki J.K. Rowling!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Trafny (?) wybór
16 15
Wstyd się przyznać, ale nie czytałam „Harrego Pottera". Co więcej, nie obejrzałam ani jednej części w całości. Nie jestem fanką takich książek i filmów. Dlatego z J.K. Rowling spotkałam się po raz pierwszy. Nie wiem, dlaczego sięgnęłam po tą książkę. Może z powodu dobrych opinii, a może chciałam sprawdzić, co ta kobieta w sobie ma, że zdołała sprzedać historię o podrzędnym czarodzieju? (Nie zabijajcie! Naprawdę nie mam nic do Harrego ;D )
>>> czytaj więcej
Magia czarnego humoru
25 26
Kiedy zacząłem czytać tą książke gubiłem się w postaciach, ale z czasem bardzo mnie wciągnęła, zabawna i smutna opowiada o losach miasteczka i tajemnicach jego mieszkańców.
>>> czytaj więcej
Wsi spokojna, wsi wesoła...
73 47
Wiadomość o nowej powieści J.K. Rowling wywołała niemałe zamieszanie w literackim świecie. Od początku zwracano uwagę, że nowy utwór pisarki przeznaczony będzie dla dorosłych czytelników. Machina promocyjna ruszyła i z każdej strony byliśmy bombardowani nowinkami związanymi z pojawieniem się „The Casual Vacancy" najpierw na brytyjskim, a później na polskim rynku wydawniczym. Sama osobiście podeszłam do tematu niezwykle spokojnie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.