Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Trafny wybór

J.K. Rowling

Trafny wybór

Tłumaczenie: Anna Gralak

Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-11-09

ISBN: 978-83-240-2146-8

Tytuł oryginalny: The Casual Vacancy

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

„Trafny wybór” zekranizowany!
Zobacz zwiastun miniserialu powstałego na motywach książki J.K. Rowling!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Joanne K. Rowling o książce i nowym wydawcy

„Zupełnie inna niż Harry Potter”

„Chociaż pisanie tej książki niezwykle mnie cieszyło, to moja nowa powieść jest zupełnie inna niż seria o Harrym Potterze, którą doskonale wydawał mój polski wydawca książek dziecięcych – Media Rodzina. Sposób, w jaki Znak planuje podejść do nowego etapu w mojej literackiej karierze, zrobił na mnie ogromne wrażenie i z przyjemnością powierzam mu wydanie mojej nowej powieści The Casual Vacancy.”

Henryk Woźniakowski, prezes Wydawnictwa Znak

Znak trzyma rękę na pulsie literatury
Największą radością wydawcy są książki, które kształtują wyobraźnię czytelników, a nowa powieść J.K. Rowling z pewnością do takich się zalicza.
Cieszę się, że nasze wydawnictwo ma swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest wydanie The Casual Vacancy w Polsce.

„Publisher Weekly”

„Trudno sobie wyobrazić autora, który byłby bardziej kochany przez swoich czytelników”.

Michael Pietach, amerykański wydawca książki

„To nie magia, ale czarny humor”.

Arthur Levine, redaktor książki

„J.K. Rowling ma wszystkie zalety wielkiego pisarza. Tworzy wspaniałe postaci i wciągającą fabułę. Ma poczucie humoru i umiejętność oddawania emocji”.

Charles Finch, pisarz

„J.K. Rowling mogłaby napisać instrukcję obsługi kosiarki, a i tak sprzedałaby się w 2 milionach egzemplarzy. Ona nigdy nie napisze niczego, czego bym nie chciał przeczytać”.

J.K. Rowling ”Trafny wybór” - relacja z polskiej premiery oraz z konferencji prasowej z tłumaczką

Recenzje

Trafny (?) wybór
16 15
Wstyd się przyznać, ale nie czytałam „Harrego Pottera". Co więcej, nie obejrzałam ani jednej części w całości. Nie jestem fanką takich książek i filmów. Dlatego z J.K. Rowling spotkałam się po raz pierwszy. Nie wiem, dlaczego sięgnęłam po tą książkę. Może z powodu dobrych opinii, a może chciałam sprawdzić, co ta kobieta w sobie ma, że zdołała sprzedać historię o podrzędnym czarodzieju? (Nie zabijajcie! Naprawdę nie mam nic do Harrego ;D )
>>> czytaj więcej
Magia czarnego humoru
25 26
Kiedy zacząłem czytać tą książke gubiłem się w postaciach, ale z czasem bardzo mnie wciągnęła, zabawna i smutna opowiada o losach miasteczka i tajemnicach jego mieszkańców.
>>> czytaj więcej
Wsi spokojna, wsi wesoła...
73 47
Wiadomość o nowej powieści J.K. Rowling wywołała niemałe zamieszanie w literackim świecie. Od początku zwracano uwagę, że nowy utwór pisarki przeznaczony będzie dla dorosłych czytelników. Machina promocyjna ruszyła i z każdej strony byliśmy bombardowani nowinkami związanymi z pojawieniem się „The Casual Vacancy" najpierw na brytyjskim, a później na polskim rynku wydawniczym. Sama osobiście podeszłam do tematu niezwykle spokojnie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.