Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tesla, czyli jak Elon Musk zakończy epokę ropy naftowej

Hamish McKenzie

Tesla, czyli jak Elon Musk zakończy epokę ropy naftowej

Tłumaczenie: Aleksandra Czyżewska-Felczak

Rewolucja, która zmieni świat

Tankowanie za darmo? Czyste powietrze? Bezpieczniejsza jazda? Kto z nas nie chciałby żyć w takim świecie? To wszystko już niedługo może się urzeczywistnić za sprawą jednego człowiek. Nazywa się Elon Musk. Jego wytrwałość w pokonywaniu kolejnych przeszkód zadziwia wszystkich. Drogi, które wytycza, mogą wkrótce uchodzić za wzór dla producentów samochodowych, nowoczesnej inżynierii i wielkich korporacji. To on sprawia, że elektryczna rewolucja staje się faktem.
Ale nie wszyscy są tym zmianom przychylni. Wielkie spółki jak zawsze dbają przede wszystkim o swój interes i nie zważają na zwykłych ludzi. Tesla wypowiedziała im wojnę. „Będziecie mogli podróżować za darmo, w nieskończoność, na samym świetle słonecznym!” – zapowiada Elon Musk. W Tesli widzi coś więcej niż tylko zwykłą firmę. Twierdzi, że ma misję zbawienia ludzkości. Czy za tymi słowami stoi chęć niesienia pomocy? A może jest to tylko chwyt marketingowy?

Hamish McKenzie przez ponad rok pracował w Tesli i teraz opowiada o jej walce z największymi producentami aut. W kogo może uderzyć elektryczna rewolucja? Dlaczego nie wszyscy widzą w niej ratunek? Jak będzie wyglądała nasza przyszłość?

Oprawa miękka

Format: 158x225

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-5787-0

Tłumaczenie: Aleksandra Czyżewska-Felczak

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.