Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tom Shone

Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz

Tłumaczenie: Alka Konieczka

Wrażliwy szaleniec, nieokiełznany geniusz – taki właśnie jest Tarantino!

W młodości Quentin Tarantino był zwykłym, nierzucającym się w oczy pracownikiem wypożyczalni kaset wideo i nic nie wskazywało na to, że stanie się ikoną amerykańskiej popkultury.

Dziś lubi szokować przemocą na ekranie, ma bzika na punkcie wizualnej precyzji, a także kocha igrać z przyzwyczajeniami widzów, dzięki czemu przyciąga do kin zarówno tłumy zapalonych fanów, jak i grono zagorzałych krytyków. Uwielbiany i znienawidzony jednocześnie. Obok jego filmów nie można przejść obojętnie. Swoim ciętym językiem od lat wzbudza kontrowersje.

Jaką piosenkę śpiewali do białego rana John Travolta i Quentin Tarantino w mieszkaniu reżysera, zanim zaczęli kręcić "Pulp Fiction"? Które dzieła musiał obejrzeć Brad Pitt podczas filmowych czwartków organizowanych na planie "Bękartów wojny"? Dlaczego twórca "Wściekłych psów" uwielbia podglądać publiczność w kinie? "Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz" przybliża sylwetkę najbardziej ekscentrycznego twórcy w Hollywood!

„Gdybym miał stworzyć postać opartą na Quentinie, powstałby facet głośny, uroczy, wrażliwy i tak słodki, że aż niewiarygodny – ale przede wszystkim szalony byłby z niego skur&%!@” – powiedział w jednym z wywiadów Paul Thomas Anderson.

Oto przed państwem "the one and only" – Quentin Tarantino!

Oprawa twarda

Format: 165x234

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-8441-8

Tłumaczenie: Alka Konieczka

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.