Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tajemnice Watykanu

Bernard Lecomte

Tajemnice Watykanu

Tłumaczenie: Michał Romanek

Tajemnice Watykanu - miejsca najbardziej fascynującego i ukrytego przed światem.

Historie, na podstawie których Dan Brown mógłby napisać kolejne książki.W dzisiejszym świecie, gdzie utrzymanie czegokolwiek w sekrecie staje się coraz trudniejsze, Watykan pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych miejsc. Watykańskie muzea, finanse, lochy, dym z watykańskiego komina nadal fascynują. Badań na temat Watykanu nie da się prowadzić tak, jak to się robi w odniesieniu do Białego Domu czy nawet do Kremla. Z mieszkającymi tam osobami nie umawia się telefonicznie. Jawność nie jest tam zasadą i zapewne nigdy nią nie będzie. Być może dlatego Watykan przetrwał dwa tysiące lat.

Mimo wszystko Lecomte'owi udało się odkryć największe tajemnice z dziejów państwa papieskiego z okresu minionych stu lat. Dlaczego to Mussolini utworzył Państwo Watykańskie? Czy Pius XII rzeczywiście nie potępił nazizmu? Czy Karol Wojtyła bezpośrednio przyczynił się do nieuznania antykoncepcji przez Kościół? Kto chciał zabić Jana Pawła II? Jaka dokładnie była przyczyna śmierci Jana Pawła I? Kto chciał zabić Jana Pawła II? Co zawierała trzecia tajemnica fatimska? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań składają się na tę wciągającą opowieść.  

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 360

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-06-28

ISBN: 978-83-240-1389-0

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Tytuł oryginalny: Les secrets du Vatican

Tłumaczenie: Michał Romanek

Recenzje

Co skrywa Państwo Watykańskie?
48 23
Watykan - najmniejsze państwo świata, siedziba najwyższych władz duchownych. Obywatelami Państwa Watykańskiego są w zdecydowanej większości osoby związane z Kościołem oraz Gwardia Szwajcarska. W tym państwie-mieście w ciągu wieków działo się dużo, od wydarzeń wyznaczanych naturalnymi procesami i procedurami, jak konklawe, kanonizacje, obchody świąt, po te, których wyznacznikiem były intrygi, dramaty, zbrodnie, ale też tajemnice. Watykan nigdy nie skłaniał się ku jawności, stąd też z pozoru sensacyjne doniesienia prasowe mogą być zwykłymi wydarzeniami dnia codziennego. Choć czy w takim miejscu istnieje coś takiego jak zwyczajność i codzienność charakterystyczna dla nas, zwykłych śmiertelników?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.