Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paweł Chochlew, Aldona Rogulska-Batory

Tajemnica Westerplatte

Skrywana przed kilkadziesiąt lat prawda o polskich bohaterach

Dwóch dowódców Westerplatte w śmiertelnym konflikcie.

Było ich tak niewielu. Atakowały ich tysiące Niemców. Z powietrza, z morza i z lądu. Mieli wytrzymać kilka godzin. Wytrwali siedem dni. Całą wieczność. Ku wściekłości Adolfa Hitlera w świat bez przerwy szedł komunikat: „Westerplatte wciąż się broni”…

Major Henryk Sucharski zwątpił, bo wiedział, że obiecana pomoc nigdy nie nadejdzie. Chciał ratować życie swoich żołnierzy.

Kapitan Franciszek Dąbrowski nie dbał ani o swoje życie, ani o cudze. Wolał zbuntować się przeciwko dowódcy, rozstrzelać dezerterów, popełnić samobójstwo, niż przeżyć hańbę kapitulacji.

Który z nich zasługuje na miano bohatera?

Brawurowa opowieść o odwadze i odpowiedzialności, determinacji i tchórzostwie, heroizmie i strachu. Prawdziwie męska historia.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-02-04

ISBN: 978-83-240-1508-5

Materiały o książce

Zobacz zwiastun filmu

Recenzje

Prawdziwi bohaterowie
86 50
Niezwykle wciągająca i jednocześnie przerażająca historia. Dzielni polscy żołnierze, którzy byli gotowi walczyć o ojczyznę do ostatniej kropli krwi. W tym piekle na ziemi musieli pokonywać na każdym kroku swoje słabości. Strach oraz odwaga mieszały się nieustannie. Niektórzy, co zrozumiałe, nie wytrzymywali ciągłego napięcia.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.