Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Cezary Łazarewicz

Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich

Pasjonująca historia kamienicy, o której mówiła przedwojenna Europa

Bracka 25 w Warszawie. Dziś adres znanej księgarni, kiedyś największy dom towarowy w Europie Środkowej, przez wielu nazywany polskim Harrodsem. Świat, w którym klienci czuli się jak w bajce. Szarmancki boy witał ich przy drzwiach, podczas zakupów każdy miał osobistego asystenta, a na półpiętrze grała orkiestra.

Na początku był niewielki sklepik. Miał pomóc Jabłkowskim podnieść się po spektakularnym bankructwie seniora rodu. Krok po kroku, wspólnymi siłami, udało się stworzyć imperium, w którym skupiło się życie handlowe i towarzyskie przedwojennej stolicy.

Historia imperium Jabłkowskich to opowieść niczym z Lalki Bolesława Prusa. Fascynująca podróż przez ubiegłe stulecie — od narodzin kapitalizmu, przez bezprawne odebranie kamienicy przez komunistów aż po trwającą do dziś walkę o odzyskanie majątku.

Polecamy kubek motywacyjny idealny dla każdego człowieka biznesu! Zobacz jak otrzymać go za 1 zł


Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-08-26

ISBN: 978-83-240-2047-8

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Przeczytaj także

Literacki namiot w Darłówku
Już od 31 lipca ruszają IV. Darłowskie Spotkania Literackie. Jeśli jesteś miłośnikiem dobrej książki i chcesz poznać ośmiu wybitnych pisarzy - nie może Cię tam zabraknąć!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Recenzje

Harrods i PRL, czyli luksus według Braci Jabłkowskich
68 73
Historia najbardziej znanego domu towarowego w Polsce to opowieść jak z amerykańskiego snu. W 1884 pani Aniela Jabłkowska założyła w mieszkaniu kramik. Handlowała towarami o dosyć ograniczonym asortymencie z domowej komody. Przy mocnym wsparciu co zaradniejszych członków rodziny Jabłkowskich w 1914 roku komoda była już wielkim luksusowym sklepem, na miarę angielskiego Harrodsa.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.