Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tomek Michniewicz

Swoją drogą

Historia jak z filmu, która wydarzyła się naprawdę

„Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili”.
Ta propozycja dała początek trzem niezwykłym podróżom.

Trzydziestolatek z korporacji uciekający od codziennej rutyny do afrykańskiej dżungli. Młoda kobieta mierząca się ze swoimi największymi obawami w świecie ortodoksyjnego islamu. Dojrzały mężczyzna, który postanawia wreszcie odwiedzić miejsca, o jakich marzył przez czterdzieści lat.

Wyprawy na drugi koniec świata zmuszą całą trójkę do konfrontacji z własnymi lękami, złudzeniami i szansami, które zmarnowali. Kim będą po zakończeniu podróży? Wrócą do starego życia czy pójdą inną drogą?

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 155 x 215 mm

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-04-28

Opracowanie graficzne: Małgorzata Wójcicka / www.tamtaram.pl

Przeczytaj także

Nasi autorzy na Festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie
W czwartek 23 czerwca i w piątek 24 czerwca gośćmi Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie będą autorzy Znaku i Otwartego - Piotr Milewski i Tomek Michniewicz.
>>> czytaj więcej
Spotkania Tomkiem Michniewiczem
Zapraszamy na spotkania autorskie z Tomkiem Michniewiczem, autorem książek „Świat równoległy", „Swoją drogą", „Gorączka" i „Samsara".
>>> czytaj więcej
aFrykas Roku 2014
Nagrodę otrzymał Tomek Michniewicz za akcję w ramach projektu Swoją drogą. Gratulujemy wyróżnienia!
>>> czytaj więcej
Oni wytyczali nowe szlaki
Zobacz, którzy autorzy podróżnicy zyskali uznanie redakcji Podróże w serwisie Gazeta.pl.
>>> czytaj więcej
To on odnajdzie "swoją drogę" z Tomkiem Michniewiczem
Dariusz Sieradzki z Gdańska zwyciężył w konkursie na podróż życia inspirowaną książką Swoją Drogą Tomka Michniewicza.
>>> czytaj więcej
Konkurs "Swoją Drogą"
Wygraj podróż życia z podróżnikiem Tomkiem Michniewiczem, autorem książki Swoją drogą. Wystarczy, że przekonasz go, że jesteś TĄ właściwą osobą!
>>> czytaj więcej
Zapraszamy po autograf
Jeannette Kalyta i Tomek Michniewicz to tylko wybrani autorzy, którzy gościć będą na naszym stoisko (77/D9) podczas Warszawskich Targów Książki.
>>> czytaj więcej
Książki Znaku na liście TOP 40
6 pozycji znalazło się w rankingu najlepiej sprzedających się książek w sieci Empik. W pierwszej 10. - Swoją drogą Tomka Michniewicza.
>>> czytaj więcej
Ponownie w czołówce
Beksińscy Portret podwójny wśród najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń Matras. Inne książki z naszych wydawnictw też świetnie sobie radzą!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Swoją drogą - galeria

Recenzje

Książka o spełnianiu marzeń
46 39
Każdy z was odnajdzie element swojej historii w tej książce, marzeń do jakich dąży i przełoży je na opowiedziane historie. Przebyłam cudowne trzy podróże podczas czytania, kolejną jaką odbędę w przyszłości mam nadzieję, już będzie moja - nie ta w marzeniach o Azji, lecz faktyczna, gdzie pewnego dnia obudzę się np. w Bangkoku, Delhi czy Pekinie.
>>> czytaj więcej
Swoją drogą
47 45
Co zrobiłbyś, gdybyś otrzymał możliwość podróży do kraju, który zawsze chciałeś odwiedzić? Pewnie nie zastanawiałbyś się za długo i z przyjemnością skorzystałbyś z takiej okazji. Trójka ludzi dostała właśnie taką szansę od Tomasza Michniewicza. Jedynym warunkiem było to, żeby podjęli decyzję o wyjeździe w tej samej chwili, w której zostało zadane pytanie. Każdy z nich wybrał inne egzotyczne miejsce: Kamerun, Arabia Saudyjska i Nowy Orlean. Co wyjdzie z tych wypraw? Z pewnością w głowie pozostaną niesamowite wspomnienia.
>>> czytaj więcej
W poszukiwaniu sensu
60 45
O Tomku Michniewiczu dowiedziałam się całkiem przypadkowo i zapewne gdybym wtedy o nim nie usłyszała, to pewnie nie przeczytałabym książki, o której teraz tak głośno. Co najlepsze, nie czytałam też literatury z cyklu „podróżnicza", choć mam już na półce kilka nowych tytułów. Wolałam literaturę faktu, jakieś dobre reportaże, zawierające w sobie cenne wiadomości zdobyte przez autora często osobiście, informacje o kulturze i ludziach żyjących gdzieś tam na drugim końcu świata. Po lekturze opowieści Michniewicza muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona, nie tylko tym czym dzieli się autor, ale przede wszystkim ze sposobu, jakim tę wiedzę przekazuje.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.