Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Andrzej Lubowski

Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?

Czy Zachód poradzi sobie z inwazją islamu?

Dlaczego Amerykę czeka detronizacja?
Czy Zachód poradzi sobie z inwazją islamu?
Czego potrzeba Polsce do awansu w światowych rankingach?

Andrzej Lubowski, doświadczony ekonomista i publicysta, poddaje testom trzy wielkie globalne prognozy dotyczące światowej gospodarki. Po wnikliwym prześwietleniu kondycji ekonomicznych tygrysów śledzi trendy, które będą miały znaczenie dla przyszłości świata. Odwołuje się do swoich doświadczeń, kiedy pracował przez 20 lat w kierownictwie Citigroup i doradzał największym firmom w Ameryce i Europie. Omija rafy czyhające na zadufanych w sobie „proroków” i proponuje własne, zaskakujące spojrzenie na świat w roku 2040.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140 x 205

Liczba stron: 208

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-09-23

ISBN: 978-83-240-2048-5

Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski

Materiały o książce

Zbigniew Brzeziński

Ta książka burzy mity, odsłania gorzkie prawdy, drażni, prowokuje i zmusza do myślenia o przyszłości.

Leszek Czarnecki, twórca Getin Holding i Getin Noble Bank

Książka inna wśród pojawiających się publikacji typu What if? Autor nie tylko z niezwykłą znajomością tematu, ale i z dużą swadą publicysty kreśli alternatywy rozwoju współczesnego świata. Książka bardzo pobudza intelektualnie, a jednocześnie wzbogaca wiedzę o procesach zachodzących we współczesnym świecie i ich wpływie na przyszłość.

Alicja Kapuścińska

Andrzej Lubowski napisał książkę niezwykłą. Autor obejmuje szerokim spojrzeniem wszystkie kontynenty, ich gospodarkę, wzajemne uwarunkowania i wynikające z tego perspektywy dla całej naszej planety. Posiada on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również doświadczenie wynikające z wieloletniej pracy w instytucjach związanych ze światową gospodarką. Nie można pominąć jeszcze jednej cechy tej książki – to znakomite pióro autora. Polecam gorąco.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.