Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II

George Weigel

Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II

Tłumaczenie: Dominika Chylińska, Jacek Illg, Jadwiga Piątkowska, Rafał Śmietana, Maria Tarnowska

Najpełniejsze na świecie, uzupełnione wydanie międzynarodowego bestsellera!

Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona przez Watykan, powstała za aprobatą Papieża i przy jego współudziale. Monumentalne dzieło będące efektem pięciu lat wytężonej pracy badacza, oparte na rozmowach z przyjaciółmi i współpracownikami Ojca Świętego, wypowiedziach osobistości z kręgów religijnych, politycznych i artystycznych, a także na archiwalnych, po raz pierwszy udostępnionych przez Watykan tajnych dokumentach oraz prywatnej korespondencji Papieża. Książka jest już uważana za pozycję klasyczną.

Polski przekład biografii ukazał się na jubileusz 80. urodzin Karola Wojtyły i rozszedł się w dużym nakładzie. Wersja uzupełniona uwzględnia wydarzenia pontyfikatu do października 2001 roku oraz zawiera aneks od wydawcy „Kalendarium 2001-2005”.

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 175 × 243 mm

Liczba stron: 1192

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2002-01-09

ISBN: 83-240-0562-5

Tłumaczenie: Dominika Chylińska, Jacek Illg, Jadwiga Piątkowska, Rafał Śmietana, Maria Tarnowska

Przeczytaj także

Myśl Jana Pawła II wobec wyzwań współczesnego świata
We wtorek 11 października zapraszamy do Wrocławia na dyskusję zatytułowaną „ Myśl Jana Pawła II wobec wyzwań współczesnego świata", w której wezmą udział nasi autorzy - biograf św. Jana Pawła II George Weigel i o. Maciej Zięba oraz Andrzej Grajewski.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Świętość
16 16
Jedna z prefacji o świętych w czasie Mszy św. głosi: „Przez wspaniałe świadectwo życia Twoich Świętych / obdarzasz swój Kościół nową mocą / i dajesz nam dowody swojej miłości. /Przykład Świętych nas pobudza * a ich bratnia modlitwa nas wspomaga, abyśmy osiągnęli pełnię zbawienia[...]".
>>> czytaj więcej
Nolite timere! - Te Deum Laudamus
57 32
"Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II" autorstwa Georga Weigla to znakomita biografia wielkiego człowieka, wielkiego papieża. Historie w niej opisywane to odkrywanie czytelnikowi szlaków życia papieża od jego dzieciństwa do wyboru na Stolicę Piotrową. Po przeczytaniu historii ukazuje się nam ogromny udział Opatrzności Bożej w życiu Karola Wojtyły. To Bóg poprzez spotykanych ludzi, poprzez przykłady świętych wskazywał Karolowi Wojtyle jego posłannictwo, aż w końcu Boża Opatrzność zaprowadziła go do Watykanu, gdzie jako 264. następca Piotra Apostoła przyjął imię swego poprzednika - Jan Paweł.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.