Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Catherine Dolto

Strach. Opowieści o oswajaniu lęku

Tłumaczenie: Agnieszka Abemonti-Świrniak

Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie. Juul pokazywał, jak ich słuchać. A doktor Catherine Dolto pomaga dzieciom zrozumieć siebie.

Nie ma dziecka, które, nie odczuwa strachu. Dzieci boją się ciemności, obcych, tego, że nikt ich nie kocha. Strach to potężna i destrukcyjna siła wpływająca na całe życie. Potrafi nawet zniszczyć dziecięcy świat. Są jednak sytuacje, w których jest niezbędny…
Dzięki tej książce twoje dziecko zrozumie, dlaczego ze strachu chowa się pod łóżkiem i czasami kłamie, kiedy się boi. Te opowieści pomogą mu też odkryć, czym jest asertywność, i że wyznazanie granic jest mądre i potrzebne.
Gdy znajdzie klucz do swoich lęków, poczuje się bezpieczniej. A ty będziesz spokojniejsza.
Catherine Dolto jest francuską pediatrą i pisarką – autorką książeczek dla dzieci, które wspierają ich rozwój emocjonalny i pomagają im zrozumieć siebie. Jest córką słynnej psychoanalityczki i pediatry – Françoise Dolto.
„Praca terapeuty dobrze pokazuje, że dzieci mają potrzebę rozumienia, rozpoznawania i nazywania swoich uczuć. Pragną jasności w relacjach między ludźmi i są bardzo wyrozumiałe dla dorosłych, którzy odważą się mówić prawdę. Jest to kwestia szacunku – zwracanie się do dzieci jak do prawdziwego, inteligentnego rozmówcy” – Catherine Dolto, „Charaktery”, nr 11/2020, s. 55.
Przeczytaj też inne książki Catherine Dolto z nurtu rodzicielska bliskości i uważności: "Emocje" i "Relacje"
Rodzicielstwo uważności to odpowiedź na pędzący świat.

Oprawa twarda

Format: 165x200

Liczba stron: 112

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7498-3

Tłumaczenie: Agnieszka Abemonti-Świrniak

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.