Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ann Patchett

Stan zdumienia

Tłumaczenie: Anna Gralak

"Opowieść o naukowcach pracujących w amazońskiej dżungli nad lekiem, który może zmienić losy świata, nie jest thrillerem, ale jej lektura przypomina spoglądanie w oczy węża, jest fascynująca i przerażająca."
/Marcin Meller/

"Współczesna, kobieca wersja Jądra ciemności."
/Time/

„Piszę, by przekazać przykrą wiadomość o doktorze Eckmanie, który zmarł dwa dni temu” – wiadomość od doktor Swenson zszokowała wszystkich w laboratorium. Był to pierwszy list od niej od dwudziestu sześciu miesięcy. Anders Eckman został wysłany do brazylijskiej dżungli, by odnaleźć słynną badaczkę i nakłonić ją do powrotu do domu. Miało go nie być tylko dwa tygodnie. Teraz nie żyje, a ktoś musi sprawdzić, co tak naprawdę się wydarzyło.
Marina nie ma wyjścia – choć bardzo nie chce, wie, że musi tam pojechać. Nie jest tylko pewna, co przeraża ją bardziej: to, co odkryje w środku dżungli, czy sama Annick Swenson…

"Stan zdumienia" to opowieść o podróży do jądra ciemności, świata, w którym nic nie jest jednoznaczne, gdzie granica między dobrem a złem niebezpiecznie się zaciera. Relacje międzyludzkie, przyjaźń i miłość zostają wystawione na próbę, a naukowcy każdego dnia muszą odpowiadać sobie na pytanie, jak daleko mogą posunąć się w swoich badaniach.

Ann Patchett jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. Orange Prize for Fiction i PEN/Faulkner Award, oraz finalistką Nagrody Pulitzera. Jej książki przetłumaczone zostały na 30 języków, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ich ponad milion egzemplarzy. Polscy czytelnicy mogli poznać autorkę m.in. dzięki powieściom "Taft" (2013), "Dziedzictwo" (2017) i "Dom Holendrów" (2021). W przygotowaniu nowe tłumaczenie powieści Belcanto, które ukaże się nakładem Znak Literanova w 2022 roku.

Oprawa twarda

Format: 155x235

Liczba stron: 400

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2012-09-03

ISBN: 978-83-240-8388-6

Tytuł oryginalny: State of Wonder

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

Ann Patchett: Chcę, żeby w moich książkach dużo się działo
W czerwcu w Znaku ukazało się „Dziedzictwo" - nowa Ann Patchett. Przeczytajcie wywiad z pisarką, który przeprowadziła Elizabeth Gilbert, autorka bestsellerowego „Jedz, módl się, kochaj".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

„Publishers Weekly”, „Time”, Amazon

”Jedna z najważniejszych powieści minionego roku”

„Time Magazine”

”Współczesna, kobieca wersja Jądra ciemności

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.