Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Stalingrad

Antony Beevor

Stalingrad

Tłumaczenie: Mirosław Bielewicz

Jedna z najlepszych książek historycznych ostatnich lat!

Pełen dramatyzmu, wciągający i trzymający w napięciu obraz najdłuższej bitwy II wojny światowej.

Na kartach książki Beevora bohaterstwo i poświęcenie zwykłych żołnierzy splata się z bezwzględnością nazistowskich i komunistycznych decydentów. Stalingrad pozwala spojrzeć na ówczesne wydarzenia z wielu perspektyw: przeżywających rozterki dowódców, doświadczających potwornej tragedii mieszkańców miasta, skazanych na zagładę niemieckich żołnierzy. Autor w pasjonujący sposób maluje zarówno manewry milionowych armii przeprowadzane na ciągnącym się setki kilometrów stepie, jak i klaustrofobiczne obrazy walki wręcz w ruinach miasta.
Beevor przytacza nieznane historykom fakty o bitwie i rewiduje wiele narosłych wokół niej mitów, a jednocześnie tworzy barwną opowieść o sensacyjnej fabule, od której nie sposób się oderwać.

"Stalingrad" Beevora został opublikowany w 26 krajach, zdobywając uznanie czytelników na całym świecie i stając się międzynarodowym bestsellerem. Książkę uhonorowano prestiżowymi nagrodami: Samuel Johnson Prize, Wolfson Prize for History oraz Hawthornden Prize for Literature.

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 165 x 235 mm

Liczba stron: 488

Data pierwszego wydania: 2008-04-15

ISBN: 978-83-240-0979-4

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Mirosław Bielewicz

Recenzje

Stalingard - tam umierała nadzieja
104 61
Front wschodni w czasie II wojny światowej był dla żołnierza jak wyrok śmierci. Ikoną tych zmagań była jedna z największych i najważniejszych bitew II wojny światowej pod Stalingradem. Antony Beevor w szczególny sposób ukazał działania wojenne armii niemieckiej i radzieckiej na przełomie 1942 i 1943 roku. 
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.