Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

ks. Józef Tischner

Spowiedź rewolucjonisty

Pierwsze wydanie po niemal 25 latach

„Wolnym można być tylko wśród innych, z innymi i dzięki innym. Wolność bowiem (…) to sposób istnienia dobra. Nikt nie może być dobry w samotności”.
(fragment książki)

Prawdziwą pasją ks. Józefa Tischnera była wolność – namysł nad jej istotą i obserwowanie, co dzieje się z nią w ludzkim doświadczeniu. W Spowiedzi rewolucjonisty Autor walczy z zagrażającymi wolności duchami sceptycyzmu i rezygnacji. Dokonuje rozrachunku z komunizmem, a jednocześnie z pierwszymi latami odrodzonej Polski, w której dostrzega pokusy „ucieczki od wolności”.

Ta klasyczna książka ks. Tischnera po niemal 25 latach od pierwszego wydania pozostaje dziełem świeżym i inspirującym. Czerpią z niej natchnienie zarówno intelektualiści i legendarni dysydenci, jak i zbuntowani artyści.

Oprawa twarda

Format: 124x195 (seria Tischnera)

Liczba stron: 336

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 1993-01-01

ISBN: 978-83-240-4150-3

Przeczytaj także

Wznowienie „Spowiedzi rewolucjonisty" Tischnera
Po niemal 25 latach od daty pierwszego wydania Wydawnictwo Znak przypomina jedną z najciekawszych książek ks. Józefa Tischnera.
>>> czytaj więcej
„Myśli o wolności..." w normalnej sprzedaży
Wszyscy zainteresowani „Myślami o wolności, władzy i wspólnocie" ks. Józefa Tischnera mogą teraz szukać tej książki w księgarniach albo zamówić ją przez internet.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.