Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Spadające liście. Prawdziwa historia niechcianej chińskiej córki

Adeline Yen Mah

Spadające liście. Prawdziwa historia niechcianej chińskiej córki

Tłumaczenie: Berenika Sienkiewicz

Znakomicie nakreślony portret dwudziestowiecznych Chin

Życie Adeline Yen Mah to chińska wersja baśni o Kopciuszku, w której jest i zła macocha, i dobra wróżka (bogata ciotka), i książę, który pojawia się w chwili, kiedy nikt się już go nie spodziewa.

Urodziła się jako piąta córka w bogatej chińskiej rodzinie. Ojciec był powszechnie szanowanym przedsiębiorcą, matka zmarła przy porodzie. To tragiczne wydarzenie zaważyło na całym życiu Adeline, która oskarżana była o sprowadzanie na rodzinę nieszczęścia. Prawdziwym nieszczęściem była jednak konieczność życia pod jednym dachem z zimną, okrutną i wyrachowaną macochą, która nie szczędziła dziewczynce bólu i upokorzeń. Mimo wszystko Adeline udało się zachować godność i poczucie własnej wartości. Dzięki mozolnej pracy i wytrwałości wyjechała na Zachód, gdzie zrobiła karierę jako lekarka i założyła rodzinę.

Książka jest nie tylko intymną relacją o życiu w toksycznej, pozbawionej miłości rodzinie, lecz także znakomicie nakreślonym portretem dwudziestowiecznych Chin. Upadek dynastii mandżurskiej, chińska rewolucja, a potem „rewolucja kulturalna” i wydarzenia na placu Niebiańskiego Spokoju są ważnym tłem tej osobistej historii.

Oprawa miękka

Format: 145 × 205 mm

Liczba stron: 276

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-09-25

ISBN: 83-240-0200-6

Opracowanie graficzne: Monika Kaszuba

Tytuł oryginalny: Falling leaves. The True Story of an Unwanted Chinese Daughter

Tłumaczenie: Berenika Sienkiewicz

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.