Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Martha Stout

Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem.
Według badań 1 na 25 osób to socjopata – człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się to opłaca, potrafią być sympatyczni. Często cieszą się dobrą opinią. Kiedy jednak wchodzimy z nimi w bliższe relacje, szybko okazują się toksyczni, bezwzględnie wykorzystują nasze dobre intencje, a spod ich wpływu ciężko się wyzwolić.
Psycholog Martha Stout w swojej bestsellerowej książce udowadnia, że socjopaci są wśród nas. Nie są to wcale szaleńcy z horrorów, ale ludzie, z którymi często obcujemy na co dzień.
Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać socjopatów, skąd się biorą i dlaczego odnoszą sukcesy. Odkryjesz stosowane przez nich techniki kamuflażu, a przede wszystkim poznasz 13 zasad radzenia sobie z socjopatą. Dzięki tej książce przestaniesz być bezbronny wobec ich manipulacji i intryg.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 320

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2017-09-11

ISBN: 978-83-240-7423-5

Tytuł oryginalny: The Sociopath Next Door. The Ruthless Versus the Rest of Us

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Przeczytaj także

1 na 25. Socjopaci są wśród nas
Kolega z pracy, który ukradł ci pomysł i przedstawił jako swój. Szef, który uwielbia poniżać innych ludzi podczas zebrań. Partner, który bez skrupułów cię zdradza i jednocześnie zapewnia o swoim uczuciu. Czy któraś z tych sytuacji brzmi znajomo?
>>> czytaj więcej
Skąd się biorą socjopaci i dlaczego odnoszą sukcesy?
Badania nieubłaganie wskazują, że 1 na 25 osób to socjopata. Choć na pierwszy rzut oka pozostają niedostrzeżeni, ujawniają się, gdy nadarza się ku temu okazja. Zamaskowani intryganci pozostają nieubłagani - toksyczni, bezwzględni, do bólu egoistyczni. Prawdopodobnie każdy miał z nimi styczność, obcujemy z nimi na co dzień.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.