Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sarah Addison Allen

Słodki świat Julii

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

Podobno przyznałaś się, że pieczesz ciasta z mojego powodu...

Julia zawsze zostawia szeroko otwarte okna, kiedy piecze ciasta. Słodkim aromatem wypieków stara się zagłuszyć cierpkie wspomnienie nieszczęśliwej miłości i przyciągnąć do domu przyjaciół.

Sawyer już od dziecka nie mógł się oprzeć magii tego zapachu. Powiedział o tym Julii tuż przed tym, jak złamał jej serce. Teraz pragnie ją odzyskać. Czy to możliwe, że ciasta, które Julia wciąż piecze, świadczą, że ona nadal pamięta o tym, co ich łączyło? Czy to uczucie da się jeszcze ocalić?

Wydanie kieszonkowe

Format: 116x168

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-09-24

ISBN: 978-83-240-2292-2

Opracowanie graficzne: Adam Jaworski

Tytuł oryginalny: The girl who chased the moon

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

Recenzje

Piękna powieść, nietrafiony tytuł
30 22
„Słodki świat Julii" ( tytuł oryginalny „The Girl Who Chased the Moon" - „Dziewczyna, która ścigała księżyc"), to kolejna powieść, której polski tytuł niewiele ma wspólnego z treścią czy przesłaniem książki, w której co rusz można znaleźć nawiązania do księżyca lub księżycowego światła.
>>> czytaj więcej
Sprawy dziwne i cudowne
42 29
Rewelacyjna książka, której dałam się porwać bez reszty. Przeplatają się w niej historie dwóch zupełnie różnych kobiet, zagubionej nastolatki Emilii i trzydziestoparoletniej samotnej restauratorki Julii.

Emilia to dziewczyna u progu życia, ale już poznała, co to ból i osamotnienie. Po śmierci matki jest zmuszona zamieszkać u dziadka, którego nigdy nie poznała, o którego istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Dziadek okazuje się dziwakiem, który ma wyraźne problemy z nawiązaniem relacji z wnuczką. Od pierwszego dnia pobytu w nowym otoczeniu Emilia doświadcza jakiejś niezdrowej ciekawości i wręcz niechęci ze strony mieszkańców miasteczka.


>>> czytaj więcej
Odkryć sekret
62 29
Podczas pieczenia ciast Julia zostawia szeroko otwarte okna, aby przywołać aromatem dwie bliskie jej osoby. Jako nastolatka podkochiwała się w szkolnym przystojniaku, gdy ten odwzajemnił jej spojrzenie oraz dał nadzieję na coś więcej, Julia była wniebowzięta, jednak później zranił jej serce...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.