Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paweł Zuchniewicz

Siostra naszego Boga. Niezwykła historia Hanny Chrzanowskiej

Poznaj kobietę, która zachwyciła Karola Wojtyłę

„Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem.” – Karol Wojtyła

Hanna Chrzanowska była kobietą niezwykłą. Gdy umarła, tysiące krakowian żegnały ją ze łzami w oczach, a kondukt żałobny prowadził sam kardynał Karol Wojtyła. Kobieta o wielkim sercu, pielęgniarka, instruktorka, gotowa nieść pomoc tym, od których wszyscy odwracali wzrok – właśnie tym zachwyciła przyszłego papieża. Ich liczne listy świadczą o tym, że wspierali się wzajemnie aż do końca jej życiowej drogi.

Życie mocno ją doświadczyło. W czasie wojny straciła ojca i brata, komunistyczne władze utrudniały jej pracę, a decydując się na całkowite oddanie potrzebującym, zrezygnowała z własnych wygód. Czuła się powołana do opieki nad najbardziej potrzebującymi. Przez lata uczyła przyszłe pielęgniarki, że pomoc chorym to przyjemność, a nie obowiązek, kładąc tym samym podwaliny pod pierwsze domowe hospicja.

Księgarnie, w których książka jest dostępna przedpremierowo.

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 448

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-05-08

ISBN: 978-83-240-4573-0

Przeczytaj także

Hanna Chrzanowska będzie błogosławioną!
Hannę Chrzanowską bez żadnej przesady można nazwać siostrą naszego Boga. Żyjąc w świecie, nie rezygnując z ukochanej pracy zawodowej, ale rezygnując z miłości mężczyzny i założenia rodziny, pokazywała, że prawdziwą wartością są nie pieniądze, zaszczyty i odznaczenia, ale miłosierdzie.
7 lipca papież Franciszek zatwierdził jej dekret beatyfikacyjny. Oznacza to, że wkrótce zostanie błogosławiona.
>>> czytaj więcej
Hanna Chrzanowska - siostra naszego Boga
Nie jest pierwszą osobą w historii świata, która mając w sobie trudne do ogarnięcia złoża empatii, niosła pomoc chorym. Nie jest pierwszą, która opatrywała psujące się rany i karmiła sparaliżowanych. Jest jednak tą, która jeszcze niedawno była wśród nas.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

 

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.