Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ewa K. Czaczkowska

Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?
W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.
Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

Nowe wydanie.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 464

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2012-04-02

ISBN: 978-83-240-6013-9

Przeczytaj także

Ewa K. Czaczkowska oraz Brygida Grysiak spotkają się z czytelnikami
Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkania z autorami podczas Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 7-10 kwietnia.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Ewą K. Czaczkowską w Warszawie
W sobotę 20 lutego zapraszamy do Warszawy na spotkanie z Ewą. K. Czaczkowską i rozmowę o jej najnowszej książce „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".
>>> czytaj więcej
O św. Faustynie w sali kinowej
Zapraszamy na warszawskie spotkanie z Ewą K. Czaczkowską, autorką książek poświęconych apostołce Bożego Miłosierdzia.
>>> czytaj więcej
FENIKS 2014 dla Wydawnictwa ZNAK

W kategorii "publicystyka religijna" nagrodę otrzymała książka Ewy K. Czaczkowskiej - Kardynał Wyszyński. Biografia.


>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Kard. Kazimierz Nycz

”Ważnych świętych trzeba przybliżać ludziom na wiele sposobów. Jest istotne by czynić to w sposób interesujący współczesnego człowieka, językiem trafiającym do czytelnika, a równocześnie prezentującym głębię duchowości świętego. Wszystkie te warunki spełnia książka pani Ewy Czaczkowskiej o Świętej Siostrze Faustynie.”

Kard. Franciszek Macharski

”Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią! Autorka szukała jej z nieznużonym przejęciem przez kilka lat. A my też dajmy świadectwo Świętej Faustyny od Jezusa Miłosiernego.”

s. M. Elżbieta Siepak ZMBM, Rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - zakonu świętej Faustyny Kowalskiej

”Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest moim zdaniem najlepszą biografią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. (...) Ta fascynująca lektura oparta na źródłach i napisana pięknym językiem nie tylko przybliża życie i misję jednej z największych mistyczek w historii Kościoła, ale ukazuje także niezwykłe przestrzenie wspólnoty życia z Bogiem (...).”

Ks. prof. Jan Machniak, Rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia

”Autorka z dziennikarską pasją przygląda się życiu apostołki Bożego Miłosierdzia (...) Pokazuje wewnętrzny dramat zakonnicy, nie zawsze rozumianej przez przełożone zakonne, i jej wielką determinację w rozpoznawaniu woli Bożej i przekazywaniu jej światu. Podkreśla jej wielką miłość do Kościoła i pragnienie kochania Chrystusa za wszelką cenę.”

Recenzje

Święta
36 31
Książka, którą bierzesz do ręki i czytasz bez wytchnienia - zamykasz oczy i zatracasz się w słowach - jesteś w innym świecie - czujesz, rozumiesz jak św. Faustyna - jesteś nią! Wspaniałe uczucie. ;)
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.