Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dominik Szczepański

Selma. Jeszcze dalej niż południe

"Rejon antarktyczny to żeglarska Formuła 1. Nie ma drugiego akwenu o podobnym stopniu trudności. Nigdy wcześniej ani później nie czułem tak mocnych przypływów adrenaliny, jakich doświadczałem w tamtym miejscu" – mówi Tomek, jeden z członków wyprawy „Selma Expeditions”.

Morze Rossa na jedenaście miesięcy w roku zamarza. Jego częścią jest Zatoka Wielorybów. Dostępu do niej broni kilkusetkilometrowy pierścień lodu. Jedenastu odważnych mężczyzn podjęło wyzwanie – dotrzeć do legendarnej zatoki i dopłynąć jak najdalej na południe. Cel wydawał im się ważniejszy niż różnice charakterów i poglądów.

Dominik Szczepański zabiera nas na niezwykłą wyprawę po Antarktydzie. Góry lodowe, gęste mgły, sztormy oraz walka z czasem − to tylko niektóre przeszkody, jakie musiała pokonać załoga Piotra Kuźniara, człowieka, który w walce o marzenia postawił wszystko na jedną kartę.

Poznaj historię jachtu „Selma” i jego załogi, która wypłynęła po rekord świata w żegludze na południe.


Dominik Szczepański − dziennikarz, autor i współautor książek Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk, Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia, Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody, Spod zamarzniętych powiek, Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza; dwie ostatnie okazały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na francuski i włoski. Z bazy pod Nanga Parbat relacjonował pierwsze zimowe wejście na ten szczyt. Wziął udział w trzech wyprawach eksploracyjnych do parku narodowego La Serranía de Chiribiquete w Kolumbii.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 165x222

Liczba stron: 344

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8135-342-7

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.