Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Kevin Ivison

Saper. Prawdziwa opowieść o najbardziej ryzykownym zawodzie świata

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Szkolenie przechodzą tylko najlepsi. Ci, którzy się nie mylą. Nigdy.

Rozbrajał bomby wszędzie tam, gdzie było naprawdę gorąco: w Afganistanie, Bośni, Kosowie oraz Irlandii Północnej. Ale nawet dla niego Irak to była zupełnie inna historia.

Szkolenie przechodzą tylko najlepsi. Ci, którzy się nie mylą. Nigdy.
Ci, którzy mają na tyle mocne nerwy, żeby wykonywać najniebezpieczniejszy zawód świata w najniebezpieczniejszym miejscu na Ziemi.

Od ponad 4 miesięcy stacjonuje w Al Amarah. Odlicza ostatnie dni do końca zmiany. Dziś czeka go horror, który na zawsze odmieni jego życie.
Obok leżą ciała jego kolegów. Na dachach czają się snajperzy wroga. Wokół gromadzi się rozwścieczony tłum. Urządzenie do zagłuszania radiowych detonatorów właśnie przestało działać, a trzeba rozbroić jeszcze jeden ładunek wybuchowy.
Saper powoli idzie w jego stronę. Wie, że idzie na pewną śmierć.

Kapitan Kevin Ivison przeżył swoją ostatnią misję.
Za męstwo na polu walki został odznaczony Orderem Jerzego.

Za życie w ciągłym napięciu płaci się straszliwą cenę. Kevin Ivison jako pierwszy tak szczerze i otwarcie mówi o konsekwencjach, jakie spotykają wszystkich, którzy na co dzień rzucają wyzwanie śmierci.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-01-07

ISBN: 978-83-240-2329-5

Opracowanie graficzne: Magdalena Zawadzka

Tytuł oryginalny: RED ONE. A Bomb Disposal Expert on the Front Line

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Materiały o książce

'Daily Mail

”Zabójcze żniwo min-pułapek rozsianych po całym Iraku sprawia, że eksperci pokroju Kevina Ivisona są wzywani dniem i nocą – muszą pracować w skrajnym wycieńczeniu i potwornym stresie. Nie ma się co dziwić, że żołnierze, dla których saperzy narażają swoje życie, nazywają ich „bogami bomb”.

Ciekawostki historyczne

„Dziewięćdziesiąt dziewięć procent nudy i jeden procent przerażenia” - tak kapitan Doug Gregory opisał życie sapera w pierwszym dniu kursu IEDD. To piekielnie trudne szkolenie przygotowuje do zawodu, w którym pomylić się można zaledwie tylko raz („Najtrudniejszy zawód świata? Trening współczesnych saperów”). Zobacz więcej >>

Partnerzy


Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.