Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Różaniec z Janem Pawłem II

Różaniec z Janem Pawłem II


Ojciec Święty znów nas wszystkich zaskoczył!  Nie jakąś spektakularną reformą ani nie jakimś proroczym gestem. Sprawa jest z pozoru drobna: ogłaszając Rok Różańca, Papież zaproponował... rozszerzenie modlitwy różańcowej o nową część: o pięć „tajemnic światła”, które będą odmawiane między częścią radosną i bolesną.
Niniejsza książeczka ma być pomocą w praktykowaniu „odnowionego” Różańca. Jej redaktorzy posłużyli się cytatami z pism i wypowiedzi Jana Pawła II, żeby ułatwić rozważanie poszczególnych tajemnic: i tych „starych”, i tych „nowych”. Równocześnie układ książeczki ma pomóc tym, którzy pod wpływem papieskiego listu Rosarium Virginis Mariae zechcą wrócić do Różańca lub nawet spróbują modlić się w ten sposób po raz pierwszy.
Warto odmawiać Różaniec! To właśnie mówi nam Papież... Bo „ta modlitwa - tak łatwa, a równocześnie tak bogata - naprawdę zasługuje na to, by ponownie ją odkryć... Również w obecnym, trzecim tysiącleciu pozostaje ona modlitwą o wielkim znaczeniu, przynoszącą owoce świętości”.

Oprawa miękka

Format: 117 × 169 mm

Liczba stron: 88

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-11-14

ISBN: 83-240-0260-X

Opracowanie graficzne: Monika Klimowska, Daniel Malak

Wybór i opracowanie: Wojciech Bonowicz, Janusz Poniewierski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.