Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Joan Didion

Rok magicznego myślenia

Tłumaczenie: Hanna Pasierska

Myliłby się ten, kto by sądził, że jest to książka o śmierci. Jest to przede wszystkim wspaniały hołd oddany życiu i miłości.

Jakie dobrać słowa, by opowiedzieć o tym, co intymne i bolesne, by zrozumieć jedno z najtrudniejszych doświadczeń, z jakim każdemu z nas przyjdzie się zmierzyć?

"Rok magicznego myślenia" to książka, która weszła do kanonu literatury. Została wyróżniona prestiżową National Book Award, otrzymała nominacje do Nagrody Pulitzera, National Book Critics Circle Award, a czytelnicy wymieniają ją pośród stu najważniejszych książek, które trzeba przeczytać w życiu.
Joan Didion, wybitna dziennikarka i eseistka, opisuje miesiące żałoby po stracie ukochanego męża i walkę o życie córki. W pięknym stylu, delikatnie i z ogromnym wyczuciem analizuje najgłębsze i najtrudniejsze emocje, pokazując, jak godnie mówić o smutku, tęsknocie, lęku przed samotnością.

Oprawa miękka

Format: 124x195mm

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-03-14

ISBN: 978-83-240-3587-8

Tytuł oryginalny: The Year of Magical Thinking

Tłumaczenie: Hanna Pasierska

Przeczytaj także

Wspaniały hołd oddany życiu i miłości
Jak przeżyć żałobę po utracie najbliższego człowieka? Jak zaakceptować nową sytuację i nowego siebie? Na te pytania stara się odpowiedzieć Joan Didion, jedna z najwybitniejszych żyjących amerykańskich intelektualistek w książce „Rok magicznego myślenia".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.