Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

o. Piotr Jordan Śliwiński, Dominika Kozłowska, Łukasz Kozłowski

Reguły życia. W rodzinie i zakonie. Z ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim rozmawiają Dominika i Łukasz Kozłowscy

Czy pewniejszą drogą do nieba jest życie zakonne, czy małżeńskie? Jak rozpoznać, do czego jesteśmy powołani? Czy dla duchownego dom znaczy to samo, co dla osoby świeckiej? Czy zakonnik może mieć własne pieniądze, czy nie? Co robi w czasie wolnym i ile go ma? Czy podczas posiłków w klasztorze nadal czyta się żywoty świętych? Jak wyglądają konflikty i kłótnie w zakonie i jak można sobie z nimi radzić w rodzinie?
Te i wiele innych kwestii pojawia się w rozmowach kapucyna o. Piotra Jordana Śliwińskiego oraz Dominiki i Łukasza Kozłowskich - katolicko-protestanckiego małżeństwa. Opowiadają sobie nawzajem o tym, jak wygląda ich życie i czy rzeczywiście jedno powołanie tak bardzo różni się od drugiego. Nie unikają też rozmowy o wydarzeniach trudnych, które mogą się pojawiać zarówno w rodzinie jak i w zakonie - odejściach, nałogach i walce z nimi oraz o zmaganiu się z wątpliwościami.
Klasztory jawią nam się na ogół jako miejsca tajemnicze, a życie zakonne kryje wiele zagadek nawet dla osób, które są blisko Kościoła. Z kolei zakonnikowi, mimo że pamięta swój dom rodzinny, obce są pewne aspekty współczesnego świeckiego życia. Sceny z życia wspólnego. W małżeństwie i w rodzinie pozwalają zajrzeć głębiej w te dwa światy i znaleźć inspirację dla własnego życia.       Film Stanisława Markowskiego Nie samym chlebem     

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 184

Data pierwszego wydania: 2009-05-18

ISBN: 978-83-240-1191-9

Opracowanie graficzne: Robert Kleemann

Recenzje

Poznaj swoją religię
61 25
Wyjątkowa i wartościowa książka. W rozmowie małżeństwa Kozłowskich z ojcem Piotrem, kapucynem, poruszonych zostaje wiele znanych i czasami trudnych aspektów codziennego życia: pieniądze, dom, modlitwa, konflikty, praca, miłość.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.