Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Rachunek

Jonas Karlsson

Rachunek

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk

Błyskotliwa, podszyta absurdalnym humorem powieść w Kafkowskim stylu.

Ponad pięć i pół miliona koron. Suma tak absurdalnie wysoka, że aż zabawna. Ktoś chciał z niego zakpić? Oszukać go? Rachunek wyglądał na autentyczny, ale przecież nie mógł być prawdziwy.

Nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań wobec życia. Ma mieszkanie, ale wynajęte. Pracuje w starej wypożyczalni video, ale tylko na pół etatu. Miał dziewczynę, ale ich związek się rozpadł. Jest outsiderem, któremu wygodnie jest w jego małym, zamkniętym świecie. Kiedy otrzymuje wystawiony przez tajemnicze ministerstwo rachunek za całe dobro, którego w życiu doświadczył, jest w szoku, że musi aż tyle zapłacić. Dlaczego inni otrzymali dużo niższe rachunki? Dlaczego jego szczęście zostało wycenione tak wysoko?

Zabawna i zarazem gorzka refleksja nad znaczeniem tego, co nazywamy szczęściem. Paraboliczna opowieść, w której niczym w krzywym zwierciadle przegląda się nasza współczesność.

Oprawa twarda

Format: 124x195mm

Liczba stron: 192

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-02-01

ISBN: 978-83-240-3532-8

Tytuł oryginalny: Fakturan

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk

Przeczytaj także

Jonas Karlsson: Wszyscy mamy obsesję szczęścia!
- Funkcjonujemy w społeczeństwie, które ciągle porównuje, i dlatego dążymy do tego, żeby mieć lepszą pracę, więcej zarabiać, osiągnąć wyższy status społeczny czy towarzyski. A satysfakcji z życia czy tak zwanego szczęścia nie da się zmierzyć i porównać - mówi autor powieści "Rachunek" Jonas Karlsson.
>>> czytaj więcej
Książka z książkomatu!
Nazywa się Felix. Felix znaczy po łacinie szczęśliwy. Feliks jest pierwszym w Krakowie i w Małopolsce książkomatem. Teraz możecie w nim kupić książkę „Rachunek". Ktoś z Was już korzystał?
>>> czytaj więcej
Zabierz książkę na ferie!
Wiemy, że czekacie na polską premierę światowego bestsellera Lauren Groff „Fatum i furia", która już w marcu! Aby umilić Wam ten czas, proponujemy świetne lektury na ferie. Zabierzcie je ze sobą na narty!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.