Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sofi Oksanen

Psi park

Tłumaczenie: Katarzyna Aniszewska

„Psi park” to trzymająca w napięciu powieść o dziewczynie z Ukrainy, która na Zachodzie szuka ucieczki przed dawnym życiem – ale i tam dosięga ją przeszłość.


„PSI PARK” SOFI OKSANEN – NAJWAŻNIEJSZY LITERACKI THRILLER TEGO ROKU

ILE JESTEŚ W STANIE POŚWIĘCIĆ, BY UCIEC DO LEPSZEGO ŚWIATA?

Olenka ukradkiem obserwuje w parku rodzinę bawiącą się z psem. Nagle przysiada się do niej młoda kobieta. Olenka od razu ją rozpoznaje. Trudno zapomnieć twarz kogoś, komu zniszczyło się życie.
Teraz to ona może zniszczyć Olenkę. Ale na razie obie tylko patrzą na swoje dzieci, wychowywane przez inne kobiety...
„Psi park” to trzymająca w napięciu powieść o dziewczynie z Ukrainy, która na Zachodzie szuka ucieczki przed dawnym życiem. Kiedyś była gotowa zrobić wszystko dla pieniędzy. Werbowała młode, zdesperowane kobiety, by rodziły dzieci zamożnym Europejkom i Rosjankom. Przekraczała kolejne granice, nie bała się nawet układów z mafią.
Ale wystarczył jeden fałszywy krok, by wszystko legło w gruzach. Wtedy powróciły demony przeszłości i wspomnienie utraconego dziecka…
Olenka czuje, że pętla kłamstw coraz mocniej zaciska się wokół jej szyi. Wie, że musi uciekać. Ale czy jeszcze ma dokąd?
Sofi Oksanen autorka nagradzana na całym świecie, laureatka Prix Femina, bezlitośnie i mistrzowsko zarysowuje mroczny obraz świata, w którym przemoc stanowi jedyne prawo, a ciało kobiety jest tylko towarem.

OPINIE O KSIĄŻCE SOFI OKSANEN „PSI PARK”

Sofi Oksanen mistrzowsko splata wątki. W tle mamy nielegalne operacje, handel komórkami jajowymi, walkę o władzę, przemoc oraz nadużycia. I ogromny ładunek emocji, którego nie da się rozbroić głębokim oddechem.
SYLWIA CHUTNIK

⭐⭐⭐⭐⭐

Oksanen napisała – jak przystało na thriller – powieść trzymającą w napięciu. A przy okazji za gardło. Powieść Sofi Oksanen jest dowodem na to, że czasem fikcja lepiej zdaje relację z rzeczywistości niż najlepszy reportaż.
WOJCIECH SZOT

⭐⭐⭐⭐⭐

(…) połączenie dylematów prozy wysokoartystycznej z woltami dramatycznymi, trafne, głębokie pytania o znaczenie historii, o los, o odpowiedzialność za własne życie – przedstawione w pół-kryminalnych fabułach, wciąganych na jedno czytelnicze posiedzenie.
PAULINA MAŁOCHLEB

⭐⭐⭐⭐⭐

Czytanie Oksanen to jak zawsze literacka przygoda, ale również mroczna konfrontacja z tym, czego się w sobie boimy lub wstydzimy.
JAROSŁAW CZECHOWICZ

⭐⭐⭐⭐⭐

Czytałam ze ściśniętym brzuchem. Ostatnio taką lekturą dla mnie było „Małe życie”.
MARTA MROWIEC

⭐⭐⭐⭐⭐

Oksanen to wybitna pisarka, w której głowie, w jej palcach stukających w klawisze komputera, zdaje się być ogrom tematów ważnych, pozornie lokalnych, w rzeczywistości aktualnych w każdym miejscu na kuli ziemskiej.
WACŁAW HOLEWIŃSKI

⭐⭐⭐⭐⭐

Oksanen przeprowadza wiwisekcję najnowszej historii, wydobywając na światło dzienne najbardziej palące kwestie społeczne.
„THE WALL STREET JOURNAL”

⭐⭐⭐⭐⭐

W tej misternej, wysmakowanej opowieści z suspensem Oksanen odmalowuje wstrząsający obraz postsowieckiej Ukrainy.
„THE GUARDIAN”

⭐⭐⭐⭐⭐

Literacka uczta dla wielbicieli powieści, w których atmosfera gęstnieje z każdą kolejną stroną.
„PUBLISHERS WEEKLY”

Sofi Oksanen – pisarka o fińsko-estońskich korzeniach, jedna z najczęściej nagradzanych nordyckich autorek. Po bestsellerowej powieści „Oczyszczenie” okrzyknięto ją literackim fenomenem pokolenia. Jej książki przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. W 2021 roku została „literacką matką chrzestną” trzech fińskich polityczek, m.in. Sanny Marin, najmłodszej premierki na świecie.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 496

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7314-6

Tłumaczenie: Katarzyna Aniszewska

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.