Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jeremi Przybora

Przymknięte oko Opaczności. Memuarów części wszystkie

Pełne wydanie wspomnień Jeremiego Przybory w jednym tomie

"Mój życiorys mógłby się komuś wydać jednym pasmem dobroczynnych interwencji Opatrzności. Lecz chociaż przyznaję, że - pominąwszy to i owo - moje życie było w sumie szybkie, łatwe i przyjemne, nie sądzę bym, jak na przykład pewna moja ciotka, był ulubieńcem Nieba. (...) Nigdy nie tłumaczyłem sobie w ten sposób żadnego pomyślnego faktu w moim życiu. Nie pozwalały mi na to wrodzona skromność oraz obserwacja losów bliźnich. Nie wynikało z niej bowiem, by nawet tych dużo bardziej ode mnie wartościowych spotykało szczególnie życzliwe zainteresowanie Czynników Nadprzyrodzonych. Przeciwnie - jeżeli już spotyka, to raczej nieżyczliwe. A więc nie Opatrzności, a Opaczności. (...) I cokolwiek spotkało mnie pomyślnego, zawdzięczam to - moim zdaniem - oku tej drugiej. To znaczy temu konkretnie, że na ogół przymykało się na mnie, nie zwracając na moją osobę szczególnej uwagi."
ze Wstępu

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 163x235

Liczba stron: 752

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-12-05

ISBN: 978-83-240-4348-4

Przeczytaj także

Spotkanie poświęcone twórczości Jeremiego Przybory
W środę 14 grudnia Instytut Teatralny, Wydawnictwo Znak i Fundacja Wasowskich zapraszają do Warszawy na spotkanie z cyklu „Książka w teatrze" poświęcone twórczości Jeremiego Przybory związane z premierą „Memuarów części wszystkich".
>>> czytaj więcej
Przybora z innej strony
Jaki los zgotowała Przyborze „Opaczność"? Jaka droga prowadziła na „warszawski Parnas"? Jak od kuchni wyglądała działalność Kabaretu Starszych Panów? W końcu, jaki był Jeremi Przybora?
>>> czytaj więcej
Przyborę mamy w DNA
Co łączy Marcina Świetlickiego, Joannę Kołaczkowską z kabaretu Hrabi, Magdę Umer, ks. Adama Bonieckiego i Wojciecha Waglewskiego? Na pierwszy rzut oka niewiele. Ale kiedy przejrzymy wywiady, których udzielili, okaże się, że jest ktoś, kto znacznie wpłynął na wyobraźnię, język, a może nawet osobowość każdego z nich.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.