Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Przygoda fryzjera damskiego

Eduardo Mendoza

Przygoda fryzjera damskiego

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

10 lat detektywistycznej serii Mendozy w Polsce!

Pewien damski fryzjer, niezrównoważony lekkoduch, który jeszcze do niedawna pozostawał pod opieką lekarzy w szpitalu psychiatrycznym, wychodzi na wolność i niemal od razu wplątuje się w niebezpieczną intrygę. Uwiedziony przez seksowną femme fatale zgadza się wziąć udział we włamaniu. Nie ma pojęcia, że daje się wciągnąć w pułapkę, zastawioną przez tajemniczego, zamaskowanego przestępcę.

Przygoda fryzjera damskiego to zaskakujący i zarazem emocjonujący pastisz kryminału, który docenią zarówno wielbiciele gatunku, jak i oddani fani autora. Fabuła rodem z powieści Chandlera miesza się tu z przezabawną satyrą na rzeczywistość europejskiej metropolii.

Oprawa miękka

Format: 124 × 195 mm

Liczba stron: 312

Data pierwszego wydania: 2003-06-04

ISBN: 978-83-240-0376-1

Opracowanie graficzne: Przemysław Dębowski

Tytuł oryginalny: La aventura del tocador de senoras

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Eduardo Mendoza w Polsce!
Wszystkich fanów katalońskiego pisarza zapraszamy na spotkania - w Warszawie i Krakowie.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza w Warszawie
We wtorek 4 października zapraszamy do Warszawy na spotkanie z Eduardo Mendozą, autorem wielu bestsellerowych powieści i laureatem prestiżowej nagrody Premio Planeta.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Hiszpańskie strzyżenie
124 78
Czasami mam niebywałą ochotę na dobry kryminał. Tak, dobrze zrozumieliście. Mam nieprzemożną ochotę na niegdyś pogardzany gatunek literacki, określany mianem prostego, proletariackiego, wulgarnego (typowo dla vulgusu). Ostatnio też miałam taką chęć. I chociaż pragnienia literackie zwykle duszę w zarodku, to temu pozwoliłam się rozwinąć. Na chęci się nie skończyło, a ja byłam świadkiem niebanalnego śledztwa.
>>> czytaj więcej
Hiszpańska satyra
109 74
Przygoda fryzjera damskiego jest zarówno znakomitą komedią pomyłek, jak i satyrą na świat polityki. Tytułowy fryzjer jest byłym pensjonariuszem domu wariatów. Ponieważ zerwał z przestępczą przeszłością, postanawia żyć przykładnie, w czym ma dopomóc posada fryzjera w salonie szwagra. Spokój bohatera mąci wkroczenie na scenę pięknej Ivet, która prosi bohatera o przysługę, nie całkiem zgodną z prawem...
>>> czytaj więcej
Implozja literatury, czyli kilka uwag z symptomatycznej lektury Mendozy
113 69
Wszystkie kryminały noszą na sobie piętno XIX-wiecznej wiary, że da się pogodzić prywatne z publicznym, że tajemnice czyhające za szczelnie zamkniętymi drzwiami powiedzą nam wiele o funkcjonowaniu społeczeństwa, międzyludzkich relacjach, obowiązujących światopoglądach. Czytelnik z pasją przegląda się w lustrze popełnianych zbrodni, w dziurce od klucza podglądając w istocie świat, który stworzył zbrodnię. Zbrodnię będącą tego świata wierzchołkiem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.