Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Steve Berry

Protokół Warszawski

Tłumaczenie: Maciej Studencki

Arma Christi. Narzędzia Męki Pańskiej. Broń Chrystusa.
Otoczone kultem artefakty znikają w tajemniczych okolicznościach.
Brugia. Nagły wystrzał przerywa nabożeństwo w zabytkowej bazylice. Pod osłoną granatu dymnego trzech mężczyzn kradnie relikwię Świętej Krwi. Cotton Malone, szpieg-antykwariusz, bez zastanowienia rzuca się w pościg – i ląduje w areszcie.
Wolność odzyskuje dzięki dawnej szefowej, jednak amerykański Departament Sprawiedliwości nigdy nie działa bezinteresownie. Tajemniczy handlarz informacji organizuje aukcję, w której stawką jest bezpieczeństwo Polski. Światowe mocarstwa walczą między sobą o udział, a Stany Zjednoczone zrobią wszystko, by zająć miejsce przy stole.
Przyparty do muru Malone musi sam wykraść jedną z relikwii – Włócznię Przeznaczenia, którą przebito bok Chrystusa, przechowywaną w Zamku Królewskim na Wawelu. Jednak ani Polacy, ani Rosjanie nie zamierzają mu na to pozwolić.
Tymczasem nad elitami polskiej polityki znów krąży widmo – widmo protokołu warszawskiego.

Steve Berry – międzynarodowej sławy pisarz, autor 20 powieści. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy w 52 krajach. Wielokrotnie nagradzany, regularnie trafia na listy bestsellerów. Uznanie czytelników zdobył serią o przygodach Cottona Malone’a, która w fascynujący sposób łączy historię z fikcją literacką.

Oprawa miękka

Format: 135x205

Liczba stron: 432

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7887-5

Tłumaczenie: Maciej Studencki

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.