Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Prorok ze św. Anny. Biskup Jan Pietraszko

Ludmiła Grygiel

Prorok ze św. Anny. Biskup Jan Pietraszko

Jednał ludzi z Bogiem

Jego natchnione kazania głoszone z ambony kolegiaty św. Anny w Krakowie przyciągały tłumy. Wielu usłyszało go tam po raz pierwszy, jak ksiądz Józef Tischner, który tak wspominał kapelana i swojego mentora: „Zamieniał ziarno Ewangelii na chleb dla wygłodzonych. A głód był wtedy ogromny”.

Biografia Ludmiły Grygiel ukazuje postać Sługi Bożego Jana Pietraszki – kaznodziei, kierownika duchowego, kapelana akademickiego czy w końcu wiernego przyjaciela Jana Pawła II. Papież napisał po jego śmierci, że „obdarzył Go Bóg darem szczególnego rozumienia Słowa Bożego oraz darem prostoty i głębi w jego przekazywaniu”.

Autorka maluje portret prawdziwy Biskupa, takiego, jakiego pamiętają uczestnicy tamtych pamiętnych mszy. Ale każdy czytelnik odnajdzie w tej historii inspirującą aktualność postaci „Proroka ze św. Anny”. Poczuje też tęsknotę za takimi kapłanami, którzy w konfesjonałach czy z ambony potrafili jednać tysiące ludzi z Bogiem.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 228

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-04-10

ISBN: 978-83-240-4549-5

Przeczytaj także

O biskupie Janie Pietraszce - zapraszamy na spotkanie
Wydawnictwo Znak wraz z organizatorami obchodów 90. rocznicy powstania Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie zapraszają na spotkanie poświęcone biskupowi Janowi Pietraszce.
>>> czytaj więcej
Za takimi duchownymi tęsknią wierni
Każdy katolik tęskni za takimi duchownymi, którzy poprowadzą go drogą odnowy. Taką, która choć wymagająca, będzie dawała poczucie pewności i siły czerpanej z faktu bycia katolikiem.
>>> czytaj więcej
Feniks Główny dla małżeństwa Ludmiły i Stanisława Grygielów
W sobotę 1 kwietnia wręczono nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2017. Statuetkę Feniksa Głównego otrzymało małżeństwo: prof. Stanisław Grygiel oraz Ludmiła Grygiel. Państwo Grygielowie, przez wiele lat należący do grona bliskich przyjaciół papieża Jana Pawła II, są także związani ze środowiskiem naszego wydawnictwa i miesięcznika „Znak". Serdecznie gratulujemy!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.