Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eduardo Mendoza

Prawda o sprawie Savolty

Tłumaczenie: Zofia Chądzyńska

Debiutancka powieść Eduardo Mendozy, którą zdobył uznanie krytyki i czytelników

Barcelona, rok 1917. Miastem wstrząsa konflikt między walczącymi o swoje prawa robotnikami a właścicielami fabryk. Walka toczy się o wysoką stawkę. W tajemniczych wypadkach giną przywódcy strajków, a władze robią niewiele, by schwytać winnych. W centrum tych wydarzeń znajduje się młody pracownik kancelarii prawnej Javier Miranda. Na swojej drodze spotyka dwóch niezwykłych ludzi. Pajarito de Soto jest idealistycznym dziennikarzem walczącym o prawa robotników, Paul-Andre Lepprince to czarujący drań, który ma za zadanie opanować zamieszki w fabryce broni. Intryga zatacza coraz szersze kręgi, w zamachu ginie fabrykant Savolta. Kto kontroluje spisek i jaka jest cena, którą przyjdzie zapłacić za prawdę?

Z wirtuozerią i finezją Mendoza prowadzi nas przez świat zdrady, kłamstwa, walki o władzę i pieniądze, a wszystko to w fantastycznej scenerii Barcelony początku XX wieku. Niczym w najmroczniejszym kryminale zapoznajemy się z szokującymi dokumentami, zeznaniami i listami. Prawda okaże się bardziej wstrząsająca niż najmocniejsza literacka fikcja.

Zintegrowana

Format: 140x205

Liczba stron: 400

Data pierwszego wydania: 2009-08-17

ISBN: 978-83-240-1222-0

Tytuł oryginalny: La verdad sobre el caso Savolta

Tłumaczenie: Zofia Chądzyńska

Recenzje

Oszustwo, zdrada i przyjaźń
78 32
"Prawda o sprawie Savolty" to debiutancka (1975 r.) powieść Eduarda Mendozy. Trudno się dziwić, że zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Jest to jedna z najlepszych pozycji, na które udało mi się ostatnio trafić. Znajdą tu coś dla ciebie zarówno wielbiciele Barcelony, jak i miłośnicy "spraw do rozwiązania".
>>> czytaj więcej
Co kręci Eduarda Mendozę, giganta pióra zza Pirenejów
70 33
Literacka wunderwaffe Hiszpanii zwie się Eduardo Mendoza. Wkrótce ukaże się nowa powieść pisarza.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.