Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Powieściowe światy Wiesława Myśliwskiego

Piotr Biłos

Powieściowe światy Wiesława Myśliwskiego

Twórczość Wiesława Myśliwskiego jest przedmiotem wielu analiz i opracowań krytycznych. Piotr Biłos proponuje nowe klucze interpretacyjne, które ukazują powieści autora Nagiego sadu z perspektyw innych niż te, które były prezentowane do tej pory. Jego książka – wydana równolegle po francusku – porusza problemy związane z poszukiwaniem tożsamości i znajdowaniem dla niej wyrazu w języku. Myśliwski, jakiego tutaj widzimy, płynnie przechodząc od powieści do powieści, wciąż przetwarza wątki własnej biografii, pisze o historii, wojnie i czasach powojennych, a także konfrontuje się z doświadczeniem śmierci.

"Powieściowe światy Wiesława Myśliwskiego" mogą służyć jako fascynujący przewodnik po twórczości jednego z największych polskich pisarzy współczesnych, będąc równocześnie dla czytelnika inspiracją do podejmowania wysiłku samodzielnego odkrywania kolejnych jej znaczeń.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 576

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-05-08

ISBN: 978-83-240-4551-8

Przeczytaj także

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim i Piotrem Biłosem
W najbliższy czwartek 10 sierpnia o godzinie 17 podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszynie zapraszamy na spotkanie z Wiesławem Myśliwskim i Piotrem Biłosem.
>>> czytaj więcej
Zapraszamy do Szczebrzeszyna!
W niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu będzie „Cała nadzieja w literaturze", a patronami tegorocznej imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.
>>> czytaj więcej
O sensie pisarstwa Wiesława Myśliwskiego
Piotr Biłos pokazuje, jak może wyglądać prawdziwe l i t e r a t u r o z n a w s t w o - wolne od gorsetu metodologii i hermetycznego języka, wsparte erudycją, ale polegające na wrażliwości, empatii i intuicji, które pozwalają dotrzeć do głównych wątków i najgłębszych sensów pisarstwa Wiesława Myśliwskiego.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.