Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Polowanie na Hitlera. Historia zamachów na wodza III Rzeszy

Roger Moorhouse

Polowanie na Hitlera. Historia zamachów na wodza III Rzeszy

Tłumaczenie: Krzysztof Mościcki

Hitler jeszcze raz wyszedł cało z opresji. Jeden z konspiratorów zażartował, że musi mieć „diabła stróża” - pisze w książce Polowanie na Hitlera Roger Moorhouse i podąża jego śladami, tropiąc rozmaite wątki zamachów na wodza Trzeciej Rzeszy.
Dramatyczne zwroty wydarzeń, które relacjonuje Moorhouse, i sensacyjny ton narracji sprawiają, że emocje bohaterów udzielają się także nam. Sugestywne charakterystyki zamachowców i zręczne wtopienie historycznych źródeł w tok opowieści zacierają tu granicę między beletrystyką a literaturą faktu. Nowa książka współautora Mikrokosmosu niesie z sobą również trudne pytanie o historyczny sens tyranobójstwa.
Canaris, Stauffenberg czy Niepokólczycki to tylko najbardziej znane postaci z całego kręgu zamachowców próbujących zmienić bieg historii. Pora poznać także tych, którzy swoje dzieło rozpoczęli dużo wcześniej od nich i byli nieraz znacznie bliżej zamierzonego celu.
Kim byli? Jakie kierowały nimi pobudki? Do czego w istocie dążyli? Odpowiedzi na wszystkie te pytania tworzą fascynującą opowieść o ludzkim bohaterstwie i niezwykłej odwadze, ale także o podłości i zdradzie.
Od szaleństwa Bovauda do cynizmu Stalina, od tajemnicy Niepokólczyckiego do nikczemnego bluffu Speera, od amatorskiej bomby Elsera do profesjonalnie przygotowanego zamachu Stauffenberga, oto ścieżki historii, jakimi poprowadzi nas autor.

Oprawa miękka

Format: 140 × 205 mm

Liczba stron: 440

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2006-02-01

ISBN: 83-240-0630-3

Tytuł oryginalny: Killing Hitler

Tłumaczenie: Krzysztof Mościcki

Przeczytaj także

Były dwa czarne charaktery: Hitler i Stalin - dwa diabły, które uknuły wybuch wojny w 1939
Przeczytajcie wywiad z Rogerem Moorhousem, brytyjskim historykiem, uczniem i współpracownikiem Normana Daviesa, prywatnie, jak sam przyznaje, polonofilem.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Scenariuszy było kilka
66 38
Gdy do władzy dochodzą ludzie, którzy nie cieszą się powszechną aprobatą, to prędzej czy później znajdą się tacy, którzy będą starali się zrobić wszystko, by się ich pozbyć. Wódz III Rzeszy Adolf Hitler w niemieckim społeczeństwie cieszył się - wydawać by się mogło - bezgranicznym zaufaniem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.