Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Matka Teresa z Kalkuty

„Pójdź, bądź moim światłem”. Prywatne pisma „Świętej z Kalkuty”

Tłumaczenie: Miłosz Habura

Matka Teresa, pomagająca potrzebującym, uśmiechnięta, pełna wiary - taką ją zapamiętaliśmy. Ta książka odsłania przejmującą historię walki ze "straszliwą ciemnością", jaką toczyła w swoim życiu duchowym.

„Jeśli kiedykolwiek będę Świętą - na pewno będę Świętą od »ciemności«. Będę ciągle nieobecna w Niebie - aby zapalać światło tym, którzy są w ciemności na ziemi.”
/fragment książki/

Matka Teresa z Kalkuty, niestrudzenie niosąca pomoc najuboższym i zapomnianym, uśmiechnięta, z przekonaniem mówiąca o Bogu – taki obraz „świętej z Kalkuty” wyłania się z tysiąca zdjęć, filmów i książek. „Pójdź, bądź moim światłem” to niezwykła historia, która do tego wyobrażenia dodaje całkiem nową wartość. Opracowane przez Briana Kolodiejchuka, postulatora jej procesu kanonizacyjnego, listy błogosławionej to wciągająca narracja, która odsłania wstrząsającą prawdę o duchowym życiu Matki Teresy, „straszliwej ciemności”, w której była pogrążona przez 50 lat.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 544

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2015-04-07

ISBN: 978-83-240-6388-8

Tytuł oryginalny: Come, Be My Light

Tłumaczenie: Miłosz Habura

Opracowanie i komentarz Brian Kolodiejchuk MC

Recenzje

Pójdź, bądź moim światłem
74 26
Zbiór pism Matki Teresy z Kalkuty opracowany przez Briana Kolodiejchuka, to wstrząsający dokument dotyczący życia i pracy jednej ze współczesnych nam świętych.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.