Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Podwójne życie mojej córki

Bebe Moore Campbell

Podwójne życie mojej córki

Tłumaczenie: Anna Gralak

Trina ma osiemnaście lat i cierpi na psychozę, która wpędza ją w skrajne postaci manii i depresji. Keri, jej matka, bezskutecznie stara się o konsekwentne leczenie córki, o opiekę trwającą dłużej niż 72 godziny. Jeśli po trzech dobach objawy ustępują, dziecko uważa się za zdrowe, zwalnia miejsce kolejnemu przypadkowi. Dziewczyna nie przyjmuje tabletek, walczy z matką, w atakach furii zagraża sobie i najbliższym, by w stanach łagodności pokornie przyjmować każdą formę pomocy. Choroba rujnuje życie obu kobietom. Kolor skóry wyklucza je z kręgu pacjentów uprzywilejowanych. Keri decyduje się na metody radykalne.

Podwójne życie mojej córki to niezwykle poruszająca, miejscami wręcz przerażająca opowieść o bardzo trudnej relacji matki i córki, relacji poddanej nieustannym próbom i spirali nastrojów. To również książka o dyskryminacji, tak ze względu na chorobę, jak i czarny kolor skóry. Po jej przeczytaniu nadużywane słowa: tolerancja, równouprawnienie, miłość - zmieniają znaczenie, proszą o odłożenie na lepszy moment.

Bebe Moore Campbell, popularna autorka wielu powieści, z których Brothers and Sisters, Singing in the Comeback Choir, What You Owe Me trafiły na listę bestsellerów „The New York Times'a”. Jej twórczość była wyróżniana w ważniejszych amerykańskich konkursach literackich. Bebe Moore Campbell zmarła w 2006 roku.

Oprawa miękka

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 436

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-05-08

ISBN: 978-83-240-0830-8

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tłumaczenie: Anna Gralak

Recenzje

Dramat dwóch kobiet
52 15
Jakich cierpień musi doznawać matka dziecka, któremu nikt nie chce pomóc? Jak musi cierpieć kobieta, które wie, że tylko ona kocha tak swoje dziecko i tylko ona chce mu pomóc? I może jej się wydawać, że wszyscy są przeciwko niej i jej dziecku. Jaka bezradność i bezsilność musi wstrząsać taką kobietą? Jaka siła musi ją pchać, że mimo wszystko brnie dalej?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.