Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Charles Merrill

Podróż albo rzeź niewiniątek. Pamiętnik pół wieku trwającej znajomości z polską, czeską i niemiecką historią 1939-1995 pióra Chrlesa Merrilla poświęcony Jamesowi Merrillowi i Jackowi Woźniakowskiemu

Tłumaczenie: Andrzej Pawelec

Uniwersalna opowieść o złowrogich reżimach, potrzebie wolności i trwania przy humanistycznych wartościach – na przekór historii.

Latem 1939 roku razem z moim najlepszym przyjacielem wynajęliśmy w Paryżu auto, żeby pojechać do Berlina i Warszawy. Skończyłem właśnie pierwszy rok studiów na Harvardzie, gdzie uczęszczałem na znakomite wykłady poświęcone faszyzmowi i komunizmowi; teraz chciałem przekonać się na własne oczy, jak wygląda świat Hitlera. (…) Następnym przystankiem miał być kraj, w którym dotąd nie postawił stopy żaden z członków naszej rodziny – co oznaczało zignorowanie gniewnych ostrzeżeń, że postępuję absolutnie nieodpowiedzialnie, i zamanifestowanie poczucia niezależności osiemnastolatka.
Charles Merrill

Oprawa miękka

Format: 145x205

Liczba stron: 432

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 1996-01-01

ISBN: 978-83-240-5426-8

Tytuł oryginalny: The journey. Massacre of the innocents

Tłumaczenie: Andrzej Pawelec

Słowo wstępne Czesław Miłosz. Wybór ilustracji Charles Merrill

Przeczytaj także

Zapraszamy na wystawę „Charlesa Merrilla podróż przez życie”
Od 29 maja będzie można zobaczyć wystawę poświęconą autorowi książki „Podróż albo Rzeź niewiniątek: pamiętnik pół wieku trwającej znajomości z polską, czeską i niemiecką historią 1939 - 1995".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.